1399/8/29 پنجشنبه مسئول کتابخانه‌های عمومی شهیدان حجازی خبر داد: برگزاری مسابقه شعر و کتاب مسئول کتابخانه عمومی شهیدان حجازی همدان از برگزاری مسابقه شعر و کتاب خبر داد.
امروز کتابخوانی و علم‏ آموزی، نه تنها یک وظیفه ‏ی ملی، که یک واجب دینی است؛ در جامعه اسلامی، کتابخوانی باید همگانی و فراگیر شود.
"مقام معظم رهبری مدظله العالی”
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، فائزه امینیان مسئول، کتابخانه عمومی شهیدان حجازی همدان با بیان اینکه کتاب، مایه آرامش روحی انسان و کتابدار ضامن سلامت کتاب‌ها اسـت اظهار کرد: امسال در حالی هفته کتاب و کتاب‌‌خوانی را پشت سر می‌گذاریم که ويروس کرونای جهانی مجالی برای با هم‌بودن و برگزاری برنامه‌های حضوری باقی نگذاشته است.
وی افزود:  با توجه به انتخاب شعار بیست و هشتمین دوره هفته کتاب سال «دانایی؛ مانایی» در سال جاری، برنامه های متنوعی در فضای مجازی توسط کتابداران محترم شهرستان همدان در حال اجرا است که یکی از این برنامه ها با عنوان شعرو کتاب توسط کتابداران محترم شهرستان همدان در حال برگزاری است.
امینیان افزود: نحوه شرکت در این مسابقه به این صورت است که اعضای خوش ذوق و کتاب دوست  می توانند از اشعار بزرگان ادب فارسی بهره مند بگیرند و در نهایت شعر خود را با واژه کتاب تلفیق کنند و در مسابقه شرکت نمایند.
به عنوان نمونه:
چه خوش صید دلم کردی بنازم چشم مستت را! (مصرعی از شاعر)
ولی خواهشاً برگردان کتاب امانت را! (مصرع ساخته شده با واژه کتاب)
علاقمندان جهت شرکت می توانند سروده زیبای خود را به دایرکت صفحات مجازی کتابخانه های شهرستان همدان ارسال کنند.

 
 [PageVisit]