1399/8/28 چهارشنبه معاون سیاسی، امنیتی استانداری: کتابداران با کار فرهنگی به مبارزه با کرونا کمک کنند معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت: با همراهی کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی و با استفاده از فعالیت‌های فرهنگی در پیشگیری از بیماری کرونا توفیق بیشتری خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، مصطفی آزادبخت در آیین بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان همدان اظهار کرد: اگر اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوش درخشیده، به دلیل وجود مدیری لایق و کارشناسان و کتابداران ساعی و کوشاست.

وی با بیان اینکه موفقیت در حوزه کتابخوانی باعث تقویت جبهه فرهنگی می‌شود افزود: یکی از ارکان اصلی فرهنگ و مرام ما کتاب قرآن است که سرمنشأ همه کتاب‌ها و خوبی‌هاست.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان با اشاره به اینکه واژه مقدس کتاب بی‌نظیر و بی‌بدیل است تصریح کرد: ریشه آرامش دانایی  و رکن اصلی در دانایی کتاب و کتابخوانی است به طوری که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که سلامت فکری را با کتابخوانی تأمین کنید.

وی با بیان اینکه فردی که دانا باشد، به طور قطع به یقین می‌تواند بهترین زندگی را داشته باشد و کتاب یک رکن اصل دانایی به شمار می‌رود افزود: کتابخانه‌ها بستر را فراهم می‌کنند که مردمان  به کتاب دسترسی پیدا کنند.

مصطفی آزادبخت خاطرنشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنکی بود که با استفاده از فرهنگ غنی اسلام توانستیم پیروز و در ادامه نیز مقاومت کنیم و امروز هم به دنبال ایجاد بهترین حکومت  در زمین هستیم.

وی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی کتاب از جایگاه والایی برخوردار است گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کتاب توجه بسیاری شده  و خوشبختانه همدان و کتاب پیوندی ارزشمند و والا دارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان اظهار کرد: استاندار و مسؤولان همدان به کتاب توجه بسیار دارند و کتابخانه‌های عمومی را به طور ویژه رصد و پشتیبانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در کتابخانه‌های عمومی وحدت، همدلی و خدمتگزاری دیده می‌شود افزود: اگر جبهه فرهنگی تقویت شود، نظام تقویت می‌شود و تشویق مردم به مطالعه و ترویج کتابخوانی باعث خدمت به نظام خواهد شد.

آزادبخت با اشاره به اینکه در بحبوحه  شیوع کرونا، به کار فرهنگی برای مقابله با آن نیاز داریم تصریح کرد: در آینده نزدیک و برخلاف میل مسؤولان محدودیت‌های بیشتری اعمال می‎شود چرا که همراهی برخی از مردم برای  پیشگیری و مقابله با بیماری کمتر شده است.

وی با تأکید بر اینکه برای قطع زنجیره ابتلا به بیماری مجبوریم محدودیت‌های شدیدی اعمال کنیم یادآور شد: کتابداران در ترویج فرهنگ پیشگیری نقش بسزایی دارند تا بتوانیم زنجیره این بیماری را قطع کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان  خاطرنشان کرد: امید است با همراهی کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی، با استفاده از فعالیت‌های فرهنگی در پیشگیری از این بیماری توفیق داشته باشیم.

 [PageVisit]