1399/8/28 چهارشنبه مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد: همدان هنرمندانه و خلاقانه در توسعه و ترویج اهداف نهاد همت کرده است مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از برنامه‌ریزی برای اصلاح قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، مهدی توکلیان ظهر امروز در آیین بزرگداشت بیست و هشتمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان همدان که به صورت مجازی و در فضای اسکای روم برگزارشد اظهار کرد: کتابداران و کارشناسان استان همدان در ایام شیوع بیماری کرونا در فضاهای مجازی «اینستاگرام» و «بله» به خوبی فعالیت کردند.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود امید است با اقدامات و خلاقیت‌های کتابداران و کارشناسان، تهدید بیماری کرونا به فرصت تبدیل شده و فعالیت‌های کتابداران ادامه یابد تا بالاخره از این شرایط عبور کرده و به یک وضعیت با ثبات برسیم.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هنرمندانه و خلاقانه در توسعه و ترویج اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همت کرده و به توفیقات مطلوبی یافته است.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بسیار مهم به شمار می‌رود ادامه داد: سال آینده در راستای اصلاح قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گام برمی‌داریم چراکه یکی از دغدغه‌های جدی ما این مهم است.

توکلیان با تأکید بر اینکه در همین راستا با نمایندگان مجلس و مراجع ذی‌صلاح و تصمیم‌ساز جلسات مشترکی برگزار شده تا در قانون جدید و  بودجه سال آینده این مشکل برطرف شود تصریح کرد: امیدواریم دغدغه خانواده بزرگ ۷ هزار و ۵۰۰ نفری کتابخانه‌های عمومی کشور رفع شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با تغییر رویکرد کتابخانه‌های عمومی مواجه هستیم ادامه داد: کتابخانه‌ها به انجام فعالیت‌های باشگاهی، فرهنگی و اجتماعی روی آوردند و فعالیت آنها تنها به امانت کتاب محدود نیست بلکه کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز دنبال می‌کنند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی استان‌ها تبدیل به یک پایگاه اجتماعی و فرهنگی شدند و در راستای ارائه خدمات در مناطق مختلف تلاش می‌کنند.

وی گفت: استان همدان همانند گذشته به واسطه عقبه تمدنی، فرهنگی و هنری که دارد، هنرمندانه و خلاقانه در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی گام برمی‌دارد از همین رو  اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان توانسته به موفقیت‌های بسیاری دست یابد.

 [PageVisit]