1399/8/25 يكشنبه رئیس کتابخانه‌های شهرستان نهاوند اجرای طرح «سفیر فرهنگ» در نهاوند/ برگزاری پویش من اگر کتاب بودم رئیس کتابخانه‌های شهرستان نهاوند از اجرای طرح «سفیر فرهنگ» در نهاوند گفت: پویش من اگر کتاب بودم در هفته کتاب به صورت اینستاگرامی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، میلاد امینیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند در جمع خبرنگاران با بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی بیش از ۱۲۰ عنوان برنامه در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱۴ عنوان آن در ۹ کتابخانه عمومی شهرستان و ۱۲ عنوان نیز به صورت متمرکز از طرف این اداره برگزار می‌شود گفت: بیست و هشمین دوره کتاب و کتابخوانی، امسال با توجه به شرایط کرونایی با شعار «دانایی، مانایی» در بستر فضای مجازی با اولویت صفحات اینستاگرامی کتابخانه های عمومی شهرستان و برنامه اسکای روم برگزار می‌شود.

رئیس کتابخانه‌های شهرستان نهاوند با معرفی مهمترین این برنامه‌ها افزود: نشست‌های کتابخوان، معرفی کتاب، برگزاری نمایشگاه مجازی با هدف معرفی کتاب خوب، نشست و گفت‌‌وگو با صاحبنظران و برگزاری مسابقه کتابخوانی مجازی از مهمترین برنامه‌های قابل اجرا در این شهرستان هستند.

وی به برگزاری برنامه گفت‌وگو با صاحبنظران برجسته دانشگاهی و فرهنگی تحت عنوان لائودیسه اشاره کرد و افزود: طی مدت یک هفته هر شب گفت‌وگوهای کوتاهی تحت عنوان لائودیسه با صاحبنظران دانشگاهی و فرهیختگان فرهنگی در خصوص اهمیت کتابخوانی و کتاب برگزار می‌شود که هدف عمده آن گفتمان‌سازی در خصوص موضوع کتاب در سطح جامعه است.

امینیان برگزاری سه مسابقه شهرستانی را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب ذکر کرد و افزود: پویش "من اگر کتاب بودم" به صورت اینستاگرامی برگزار می‌شود که در آن شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت فیلم و یا نوشته آثار خود را در این زمینه برای ما ارسال کرده و در مسابقه شرکت کنند.

وی برگزاری مسابقه کتابخوانی مجازی را از دیگر برنامه‌های شهرستانی ذکر کرد  افزود: برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته برگزار خواهد شد.
 
رئیس کتابخانه‌های شهرستان نهاوند افزود: علاوه بر اجرای برنامه‌هایی که اشاره شد یک سری برنامه مانند قصه‌گویی، شعرخوانی، نقاشی، ایجاد نمایشگاه مجازی کتاب و معرفی کتاب‌های مختلف در مجموع ۹ کتابخانه عمومی سطح شهرستان اجرا می‌شود.

وی از اجرای طرح «سفیر فرهنگ» در کوی شهید حیدری خبر داد و افزود: توزیع بسته‌های فرهنگی همراه با ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده تحت این عنوان یکی از برنامه‌هایی است که بر اساس آن کتاب و دیگر اقلام فرهنگی همراه با ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده داخل بسته قرار داده شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی درب تعدادی از منازل توزیع می‌شود.

امینیان در پایان کتابخوان‌گردی مجازی در فضای اسکای روم را از دیگر برنامه های هفته کتاب عنوان کرد و افزود: به منظور ارتباط کتابخانه‌ها با یکدیگر کتابخوان‌گردی مجازی اجرا می‌شود که بر اساس آن هر کدام از کتابخانه‌ها به معرفی یک کتاب می‌پردازند.

 [PageVisit]