1399/5/24 جمعه رئیس اداره کتابخانه های عمومی ملایر: مراسم بزرگداشت روز مقاومت اسلامی در ملایر برگزار شد رئیس اداره کتابخانه های عمومی ملایر از بزرگداشت روز مقاومت اسلامی در ملایر به صورت مجازی خبر داد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سرهنگ علی حسنی از فرماندهان سپاه ناحیه ملایر در روز بزرگداشت مقاومت اسلامی با درود به ارواح مطهر شهدای این جبهه و شهدای مدافع حرم و سید الشهدای این جبهه شهید سپهبد قاسم سلیمانی  به تحلیل شکل گیری  و اهداف جبهه مقاومت پرداختند.
وی در سخنان خود از دو ضربه اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی به پیکره منافع آمریکای جهانخوار در منطقه خاورمیانه یاد کردند و گفت:  شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکل گیری جبهه مقاومت اسلامی در منطقه ضربه اساسی و محکم به استکبار بود.
حسنی  اظهار کرد: ا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1990 میلادی آمریکا خود را برنده این جنگ سرد دانست و ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا موضوع نظم نوین جهانی با محوریت آمریکا را مطرح کرد که با استرا تژی و تفکر جمهوری اسلامی موفق به انجام این فکر خود نشد.
وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا با انفجار برجهای دو قلو در 11 سپتامبر در صدد ایجاد بهانه‌ای برای لشکر کشی به افغانستان شد افزود:  امریکا در سال 1380 با بهانه حمله به القاعده به افغانستان، سال81 حمله به عراق، سال 85 حمله رژیم اشغالگر قدس به لبنان که پس از جنگ 33 روزه شکست سختی را متحمل شد، هدفی جز ایجاد ناآرامی و بر هم زدن ثبات و تضعیف جمهوری اسلامی  ایران نداشت که با شکل گیری جبهه مقاومت در کشورهای مختلف به عنوان مثال سپاه قدس، حماس، حشد الشعبی، انصارالله، زینبیون، فاطمیون و...خیال خام آمریکا برای تسلط و تضعیف ایران در منطقه از بین رفت.
این کارشناس امور نظامی تصریح کرد: ایران از نظر ژئو پلتیکی در منطقه حساس است و خاورمیانه منبع انرژی جهان است و این ثبات و آرامش با تامین منافع و زیاده خواهی های آمریکای جهانخوار مطابقت ندارد.
حسنی تأکید کرد: اکنون سلطه ستیزی و آرمان خواهی در کشورهای منطقه ایجاد شده و ایران جزیره ثبات در منطقه است و این ثمره فداکاریهای جبهه مقاومت اسلامی است. 


 
 [PageVisit]