1399/4/7 شنبه کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی همدان کتابخانه مرکز همایش‌های قرانی همدان همچنان میزبان اعضا در فضای مجازی کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش عای قرآنی میزبان اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی در مدت تعطیلی کتابخانه‌ها خبر داد که همچنان با وجود بازگشایی کتابخانه‌ها نیز ادامه دارد. به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، طاهره جهانگیری کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی همدان از حضور فعال در فضای مجازی، همزمان با شروع تعطیلات کرونا با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خبر داد و ان را در ایام بازگشایی ادامه دار توصیف کرد.
وی افزود: با وجود بازگشایی کتابخانه‌های عمومی اجرای برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی ادامه دارد و هنوز امکان برگزاری این ویژه برنامه‌ها ادامه دارد.
کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی همدان تصریح کرد: این روزها با گذشت چندین ماه  از شیوع ویروس کرونا٬ بسیاری از اتفاقات معمول و مرسوم در کشور دچار شرایط خاص شده و مدتی است فعالیت‌های کتابخوانی نیز شامل می‌شود.
جهانگری ادامه داد: در این ایام مسئولیت همه ما در هر جایگاه، مقام و شغلی که باشیم بسیار سنگین‌تر از گذشته شده است و من به عنوان یک کتابدار نمی‌توانستم نسبت به اتفاقات پیرامون خود بی‌تفاوت باشم. لذا به این تعطیلی طولانی مدت نه تنها به چشم یک خواب زمستانی نگاه نکردم، بلکه آن را به فرصتی برای ارائه شیوه‌های نوین خدمات فرهنگی و آموزشی تبدیل کرده و از هر فرصتی برای  جذب دوستداران به کتاب و کتابخوانی و آشنایی بیشتراعضا  با خدمات کتابخانه استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد:  در دوران قرنطینه‌ خانگی به وسیله  شبکه‌های مجازی به  ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به  اعضا و دوستداران کتابخانه پرداختم و با برنامه های متنوع فرهنگی در فضای مجازی، میزبان آنها بودم.
کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی همدان  گفت: به همین جهت پس از تعطیلی کتابخانه‌ها استفاده از این فضا را گسترش داده و کارهای فرهنگی سابق در کتابخانه را در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی دنبال کردم.
جهانگیری اظهار کرد:  بر این اساس فعالیت‌هایی چون شعرخوانی، قصه‌گویی، معرفی کتاب‌ها، معرفی دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ومنابع آن، کمک به علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره، پویش نقاشی «ماکرونا را شکست می‌دهیم»، پویش خانه بمانیم کتاب بخوانیم، خوانش کتاب توسط اعضا دررده‌های سنی مختلف، مسابقه هایکو کتاب، ساخت کاردستی، ارسال پیامک از سوی کتابدار به اعضا و ... از جمله فعالیت‌هایی بوده که در این فضای جدید برای آنها ارائه شد. همچنین خود من هم در پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» همزمان با شهادت سردار جانباز میرزا محمد سلگی به معرفی کتاب « آب هرگز نمی میرد» پرداختم.
وی افزود:  ویروس کرونا باعث شده شیوه جدیدی از مطالعه و فعالیت‌های فرهنگی را در این فضای جدید شاهد باشیم و با این روش اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از طریق ارسال صدا و ویدئو، کتاب‌هایی را که در تعطیلات مطالعه کرده‌اند معرفی می‌کنند و برخی دیگر نیز بخش‌هایی از یک کتاب را می‌خوانند و با سایر دوستان‌شان به اشتراک میگذارند.
جهانگیری در پایان خاطر نشان کرد:  این روزها که همچنان آنطور که باید و شاید همراه اعضا نیستیم، اما در هزار توی دنیای مجازی همچنان در مسیر ترویج کتاب و کتابخوانی قدم بر می دارم. اگرچه هیچ چیز جای ارتباط مستقیم با اعضا را نمی گیرد، ولی در شرایط کنونی فضای مجازی این امکان را بوجود آورده تا بتوانم ارتباط خود را با اعضای کتابخانه حفظ کنم. تعطیلی کتابخانه و شرایط بوجود آمده باعث نمی‌شود کار من به عنوان کتابدار تعطیل شود.
 
 [PageVisit]