1399/4/4 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد: کتابخانه‌های عمومی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه‌های عمومی استان همدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازگشایی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای استفاده از خدمات کتابخانه‌های عمومی رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است اظهار کرد: در حال حاضر امکان استفاده از سالن‌های مطالعه به صورت محدود فراهم شده است.
وی افزود: افراد باید گواهي سلامت خود را از سامانه salamat.gov.ir دريافت و  پرینت و یا عکس آن را به كتابدار  ارائه کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: استفاده از ماسك در فضاي كتابخانه الزامي است و قطعاً از ورود افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند جلوگیری به عمل خواهد آمد.
وی ادامه داد: اعضا  فقط از ميز و صندلي كه توسط كتابدار براي آنان مشخص شده باید استفاده کنند.
زارعی با بیان اینکه  ورود به مخزن كتاب ممنوع است خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند پس از جستجو کتاب مورد نظر خود در سامانه samanpl.ir کتاب مورد نظر خود را از کتابدار درخواست کنند.
وی گفت:  عضويت در كتابخانه صرفاً از طريق پيش ثبت نام در سامانه مذکور انجام  ميشود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با تأکید بر اینکه هرگونه تجمع در کتابخانه‎های عمومی ممنوع است اظهار کرد: بخش نشریات و کودک و نوجوان تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و تنها والدین می‌توانند نسبت به امانت کتاب برای کودکان اقدام نمایند.
وی افزود: هیچگونه جریمه دیرکردی به کتاب‌های امانتی تعلق نمی‌گیرد و مدت استفاده از کتاب از دو هفته به یک ماه افزایش یافته است.
زارعی تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی توسط کتابداران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌شود.
 
 [PageVisit]