1399/3/10 شنبه نماینده ولی فقیه در استان همدان: جشنواره کتابخوانی رضوی نقش به سزایی در تحکیم مبانی دینی و ترویج شعائر اسلامی دارد نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: استمرار جشنواره کتابخوانی رضوی در هر سال نقطه قوت این رویداد فرهنگی است و می‌تواند به آشنایی هرچه بیشتر مردم با این امام همام عمق بخشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان اظهار داشت: حضور مبارک امام رضا(ع) در ایران اسلامی فرصتی است که مردم مسلمان و شیعه این سرزمین با ائمه اطهار انس و الفتی ویژه بیابند.

وی افزود: ورود ثامن الحجج(ع) به ایران اسلامی از همان ابتدا مایه خیر و برکت برای مردم این کشور بوده و علم را در این سرزمین رونق دوباره بخشیده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان  تصریح کرد: انسان‌ها برای رسیدن به معرفت، زندگی شاد و یک جامعه سالم نیاز به الگو دارند که این الگوها پس از پیامبر اکرم(ص) اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند که هر یک به مانند چراغی پر نور زندگی آدمی را روشن می‌کنند.

آیت الله شعبانی ادامه داد: ائمه اطهار همواره کوشیدند که به انسان شأن و کرامت بخشند و چگونه زیستن و چگونه سعادتمند شدن را به آن‌ها بیاموزند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان سیره عملی امام رضا(ع) همواره باعث شده تا مردم شیفته این حضرت شده و به ایشان عشق بورزند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان  گفت: بدیهی است که اقدامات حساب شده و مطالعه شده چون جشنواره کتابخوانی رضوی که استمرار آن در هر سال نقطه قوت این رویداد فرهنگی است می‌تواند به آشنایی هرچه بیشتر مردم با این امام همام عمق بخشد.

آیت‌الله شعبانی اظهار کرد: با تعریف منابع غنی برای همه گروه‌های سنی، این جشنواره نقش به سزایی در تحکیم مبانی دینی و ترویج شعائر اسلامی دارد.

وی افزود: بیان مباحث دینی با زبان مناسب به ویژه برای کودکان و نوجوانان نقطه قوت جشنواره رضوی است که می‌تواند باعث جذب هرچه بیشتر آن‌ها به ائمه اطهار(ع) شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان خاطرنشان کرد: مطالعه کلید حل بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی است و پیوند آن با حوزه دینی بسیار مبارک است چراکه اهداف گسترده‌ای را دنبال می‌کند.

 [PageVisit]