1399/3/3 شنبه مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان همدان خبر داد؛ برگزاری 10 کارگاه تخصصی کتاب ویژه کودکان مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان همدان گفت: 10 کارگاه تخصصی کتاب ویژه کودکان شرکت کننده در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی فرهنگیان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی، محسن نجفی‌خواه، مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان شهرستان همدان، اظهار داشت: این کتابخانه در راستای معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی و استقبال از این برنامه، در نظر دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی و پس از بازگشایی کامل کتابخانه، ویژه اعضای کودکی که به صورت ارسال نقاشی یا پویش معرفی کتاب در جشنواره رضوی شرکت کرده اند،  ۱۰ کار گاه تخصصی در حوزه کتاب برگزار کند.

وی در تشریح عناوین این کارگاه گفت:  کارگاه های خبرنگار کتاب، کتابخانه هوشمند کودکان، صحافی کتاب کودک، شاعران کتابخوان کوچک، تولید کتاب صوتی با گویندگی کودکان، کاردستی کتاب، نویسندگان کودک، ساخت رباط کتابخوان، آموزش لذت و فلسفه کتابخوانی برای کودکان، آموزش، مستندسازی و خاطره نویسی 10 کارگاه در نظرگرفته شده است.

مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان همدان، ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های پیش آمده به واسطه بیماری کرونا، این کارگاه‌ها صرفا برای کودکانی که به عنوان عضو کتابخانه فرهنگیان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند، با نکات بهداشتی برگزار می‌شود.

نجفی خواه خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی با تولید محتوای ویژه کتاب و کتابخوانی می‌توانند ضمن جذب اعضا، موجبات تثبیت و رشد آن‌ها را نیز فراهم کنند و برای معرفی جایگاه تخصصی و دانش محوری خود در جامعه، باید به دنبال راهکارهایی نو در اقبال عموم به کتابخوانی باشند.

 وی بیان کرد: ما می‌توانیم با بهره گیری از ظرفیت نیروهای متخصص کتابدار و نیز اعتماد عمومی شهروندان به کتابخانه، در تولید شاخص‌های نو برای کتابخانه‌ها گامی موثر برداشته و این مکان فرهنگی را به عنوان دانشگاه عمومی به جامعه معرفی کنیم.

مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان همدان در پایان گفت: پس از برگزاری کارگاه‌ها و رفع نواقص احتمالی، شیوه نامه‌ها و طرح درس‌ها جهت استفاده همکاران تدوین می‌شود و در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

 [PageVisit]