1399/3/3 شنبه با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان و ستاد اقامه نماز استان؛ نخستین نشست مجازی کتابخوان با موضوع نماز برگزار شد نخستین نشست مجازی کتابخوان با موضوع نماز با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و ستاد اقامه نماز استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، نخستین نشست کتابخوان نماز با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و ستاد اقامه نماز همدان به صورت مجازی برگزار شد. در این نشست فعالان عرصه نماز و کتابخوانان به معرفی کتاب با موضوع نماز پرداختند.

در نخستین نشست مجازی کتابخوان با موضوع نماز، چهار کتاب معرفی شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسنی‌حلم، دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان به معرفی کتاب «هشت گام تا حضور قلب» نوشته اصغر آیتی و حسن محمودی پرداخت.

سپس حجت الاسلام و المسلمین محید ماهی‌یان امام جماعت کتابخانه مرکزی همدان نیز کتاب «فرودگاه فرشتگان» به نویسندگی اصغر آیتی را معرفی کرد.

فائزه امینیان، مسئول کتابخانه عمومی شهیدان حجازی همدان نیز در همین راستا کتاب «شیوه‎های دعوت به نماز» اثر سید جواد بهشتی را معرفی کرد و در نهایت مهدا مصنفات عضو بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان نیز کتاب «۱۱۰ پرسش درباره نماز» را ارائه داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این نشست اظهار کرد: با شیوه ویروس کرونا بنا بر هشدارهای وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مبارزه با کرونا کتابخانه‌های عمومی تعطیل شدند اما فعالیت‎های فرهنگی و کتابخوانی تعطیل نشد.

عاطفه زارعی با بیان اینکه کتابداران فعالیت‌های خود را در فضای مجازی گسترش دادند، افزود: فعالیت‌های فرهنگی و پویش‌هایی از جمله مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می‌دهیم» و مسابقه کتابخوانی امر به معروف برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر الکترونیک در سراسر کشور آغاز شد به طوری که امکان دسترسی به منابع و شرکت در مسابقه از سایت جشنواره برای همگان به صورت الکترونیکی در سایت اینترنتی samakpl.ir فراهم شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: این جشنواره در بخش‌های مختلف از جمله نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقات چهارگزینه ای، بخش‌های گروهی و مواردی دیگر در نظر گرفته شده تا هر فردی بتواند به فراخور سلیقه و علاقه خود از این جشنواره معنوی بهره ببرد.

زارعی اظهار کرد: نشست‌های کتابخوان نیز به صورت مجازی در استان آغاز شده تا بتوانیم با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی به ترویج فرهنگ مطالعه همچنان با وجود تعطیلی کتابخانه‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بپردازیم.

وی افزود: انتشار ویروس کرونا تهدیدی بود که با تلاش کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به یک فرصت برای استفاده از فضای مجازی بدل شد به طوری که کتابداران با بخشی از اعضای خود در فضای مجازی در ارتباط هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: نشست مجازی کتابخوان نماز آغازی است تا به برکت ماه مبارک رمضان، نشست‌های مجازی کتابخوان در سراسر استان همدان برپا شود.

زارعی ادامه داد: برنامه‌های مجازی باعث می‌شود که محدودیت‌های زمانی و مکانی برطرف شده و افراد بیشتری بتوانند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر نیز آماده سازی کتابخانه‌های عمومی نیز در جریان است تا رعایت مسائل بهداشتی پذیرای اعضا و اهالی مطالعه و کتاب باشیم.

 [PageVisit]