1399/2/30 سه‌شنبه با صدور پیام‌هایی صورت گرفت؛ دعوت بخشدار لالجین و بخشدار مرکزی کبودرآهنگ از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی بخشدار لالجین شهرستان بهار و بخشدار مرکزی شهرستان کبودرآهنگ طی پیام‌های جداگانه‌ای مردم را برای شرگت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان،  بابک جهانگیری، بخشدارمرکزی شهرستان کبودرآهنگ در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بندگی خداوند، فرصتی ویژه برای انسان پدید می‌آورد تا با بازنگری درونش، به اصلاح کژی‌ها بپردازد و بر اساس میزان الهی به معنویات خود افزوده و خود را به روزرسانی کند. در این میان فعالیت‌های فرهنگی و دینی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند باعث تعمیق هر چه بیشتر باورهای دینی در جامعه شده و انسان را کمک کند با مطالعه و تعمق در سیره اهل بیت(ع) به ویژه امام علی‌بن موسی الرضا(ع) هرچه بیشتر خود را به مسیر الهی نزدیک‌تر کند.

توجه به همه گروه‌های سنی و تنوع منابع معرفی شده، نقطه عطف جشنواره کتابخوانی رضوی است که بر غنای آن افزوده و به افراد کمک می‌کند به فراخور احوال و سلیقه خود از این منابع استفاده و در مسابقات متنوع آن شرکت کنند.

بدون تردید طراحی مسابقه و ایجاد رقابت بین شرکت کنندگان اقدامی مثبت است که  توسط متولیان امر در نظر گرفته شده و باعث ایجاد انگیزه بیشتر به ویژه در بین گروه سنی کودک و نوجوان برای مشارکت در این رویداد برجسته فرهنگی و دینی خواهد شد.

امیدواریم امسال نیز همانند سال‌های گذشته شاهد مشارکت هر چه بیشتر مردم شریف و فرهنگ دوست شهرستان کبودرآهنگ به ویژه اهالی محترم بخش مرکزی در این برنامه فرهنگی که توامان به دنبال توسعه و ترویج معارف دینی و فرهنگ مطالعه است، باشیم.

در این راستا تلاش و پیگیری دلسوزانه و مستمر متولیان امر، دهیاران و شوراهای اسلامی مورد انتظار است. باشد که از این رهگذر گامی مهم در راستای توسعه و ترویج فرهنگ غنی کتاب و کتابخوانی با محوریت مفاهیم و معارف دینی برداشته شود.

بابک جهانگیری، بخشدار مرکزی شهرستان کبودراهنگ

همچنین مجید ساغرچی، بخشدار لالجین شهرستان بهار نیز  با صدور پیامی از مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی  رضوی دعوت کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه مبارک رمضان فرصتی برای پرداختن به معنویات و جلای روح انسان است تا با اتکا به خداوند متعال، آدمی غبار ها از لوح پاک وجودش بزداید و در راه بندگی گامی استوار بردارد. در این میان فرارسیدن دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز می تواند ما را در پیمودن این راه الهی یاری رساند و به تعمیق باورها و ارزش های دینی کمک شایانی کند. خوشبختانه این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی با وجود شیوع ویروس منحوس کرونا کم رنگ نشد و در حال برگزاری است. لذا از مردم فهیم و با فرهنگ بخش لالجین دعوت می کنم تا در این رویداد بزرگ فرهنگی مشارکت کنند و از دستاوردهای معنوی آن بهره مند شوند.  

مجید ساغرچی، بخشدار لالجین

 [PageVisit]