1399/2/29 دوشنبه امام جمعه شهر بهار تأکید کرد؛ لزوم همگرایی ظرفیت‌های شهرستان بهار برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی امام جمعه شهر بهار استان همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی بسیار ارزش است و لازم است که همه ظرفیت‌های فرهنگی و دینی شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره پای کار بیایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان،  حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی ارزنده، امام جمعه شهر بهار در جمع رئیس اداره تبلیغات اسلامی، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار، رئیس حوزه علمیه شهرستان و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار به تشریح اهمیت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور مشارکت هرچه بیشتر اقشار گوناگون در این رویداد فرهنگی پرداخت.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی ارزنده، امام جمعه شهر بهار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره در فضای مجازی و بهره‌مندی صحیح از شبکه‌های اجتماعی توسط نهاد کتابخانه های عمومی، اظهار داشت: آشنایی با سیره و سبک زندگی معصوین (علیهم السلام) و عمل کردن به آموزه های دینی از ضروریات جامعه امروز است.

وی افزود: نقص جامعه بشری در دنیای آشفته امروز با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی و عصر ارتباطات فاصله گرفتن از سیره حضرات معصومین(علیهم السلام) و عمل نکردن به فرامین آنان است و این مسأله  همان حلقه مفقوده دنیای امروز ما است .

امام جمعه شهر بهار تصریح کرد: اگر جامعه امروز بیاید و نیاز به آموزش و عمل کردن به دستورات قرآن کریم را قبول کند، همان مدینه فاضله وعده شده محقق می‌شود و مردم در صلح، آرامش و امنیت زندگی می‌کنند.

ارزنده ادامه داد: نیاز به رجوع انسان به معارف اهل بیت (علیهم السلام) و عمل به این آموزش‌ها در دنیای نابسامان امروز بیش از پیش احساس می‌شود، چراکه نجات جامعه بشری عمل به فرامین ائمه معصومین(علیهم السلام) است.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت بسیار ارزشمند است و باید برای جلب مشارکت همه گروه‌های سنی در این جشنواره تلاش شود.

امام جمعه شهر بهار خواستار مشارکت اداره تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، نمایندگی ولی فقیه در ناحیه سپاه و آموزش و پرورش در اطلاع رسانی و برگزاری مطلوب این جشنواره شد.

وی در پایان از  برگزار کنندگان این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

 [PageVisit]