1399/2/15 دوشنبه شهردار همدان: جشنواره کتابخوانی رضوی به زندگی مردم معنویت می‌بخشد شهردار همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی به دنیای کتاب و کتابخوانی و زندگی مردم رنگ معنویت می‌بخشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، عباس صوفی، شهردار همدان با بیان اینکه تقارن جشنواره کتابخوانی رضوی با ماه مبارک رمضان فرصتی است برای انسان که به معنویت زندگی‌اش رونق ببخشد، اظهار داشت: هر سال با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به دنیای بی‌کران، صاف و الهی ائمه اطهار(ع) سفر می‌کنیم و از این چشمه بی‌کران الهی بهره‌مند می‌شویم.

وی افزود: کتابخوانی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما است که به وسیله آن می‌توانیم فرهنگ شهروندی را در همه حوزه‌های علمی، ادبی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و دینی ارتقا ببخشیم. به همین دلیل است که از هر حرکت فرهنگی هدفمند و منسجم استقبال کرده و حمایت می‌کنیم.

شهردار همدان با بیان اینکه در ایام خانه نشینی که ویروس کرونا بر ما تحمیل کرده، انسان می‌تواند با آرامش بیشتری به مطالعه و کتابخوانی  بپردازد، تصریح کرد: چه بهتر که در این ایام خانه نشینی و ماه مبارک رمضان با امام رضا(ع) و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دمخور شویم.

صوفی تأکید کرد: از نظر تاریخی و اجتماعی دوره زندگی امام رضا(ع) به ویژه در سرزمین ایران بسیار حائز اهمیت است و درک آن دوران می‌تواند سوالات بسیاری را پاسخ گوید.

وی افزود: منابع جشنواره رضوی به بیان اصول و فروع دین از منظر امام رضا(ع) می‌پردازند که مطالعه آن به انسان در درک بهتر معنی واقعی دین کمک شایانی می‎کند و به سؤالات بسیاری در این حوزه پاسخ می‌دهد.

شهردار همدان تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختن به سایر ائمه معصومین است که در این دوره نیز به طور ویژه به آرا و زندگی امام هادی(ع) پرداخته شده است.

صوفی تأکید کرد: از همه شهروندان فهیم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان دعوت می‌کنم که در این جشنواره ارزنده و معنوی که باعث آشنایی بیشتر همه با سیره اهل بیت(ع) می‌شود، شرکت کنند.

 [PageVisit]