1399/2/13 شنبه با صدور پیامی صورت گرفت؛ دعوت استاندار همدان از مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استاندار همدان با صدور پیامی از مردم دعوت کرد تا به منظور افزایش اگاهی و درک نسبت به سیره حضرت امام رضا(ع) و استفاده بهینه از اوقات فرغت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مهندس سید سعید شاهرخی، استاندار همدان، طی پیامی ضمن برشمردن مزایا و فواید جشنواره کتابخوانی رضوی از همه اقشار خواست که در این رویداد فرهنگی حضور به هم رسانند. متن این پیام به شرح زیر است:

«جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که انسان می‌تواند به وسیله کتاب راهی سفری عمیق و شناختی به دنیای بی کران معانی و مفهوم زندگی حضرت  ثامن الحجج، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) شود تا راه سعادت در دنیا و آخرت را با صلابت بیشتری طی کند. بدون تردید مطالعه آثار فاخری که در باره شخصیت و زندگی امام هشتم(ع) به بهانه این جشنواره به چاپ می‌رسند پاسخی برای اقناع حس پرسشگری است که همواره به عنوان یک فطرت ذاتی همراه انسان بوده است. امروز جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک رویداد فرهنگی دینی می‌تواند اوقات فراغت مطلوبی برای همه اقشار به ویژه کودکان و نوجوانان را رغم بزند. این جشنواره با توجه به اینکه به طور کامل در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، الگوی بسیار مناسبی برای تعمیم فعالیت‌های فرهنگی به فضای مجازی و بهره گیری از این بستر به منظور پر کردن بهینه اوقات فراغت مردم در سنین مختلف و افزایش آگاهی و علاقه آن‌ها به ائمه اطهار(ع)  است.
امید است که همه مردم فرهنگ دوست و مومن استان همدان به مانند دوره‌های گذشته در این جشنواره شرکت کرده و از این فرصت برای آشنایی هرچه بیشتر با امام رئوف که وجودشان مایه برکت ایران اسلامی است، بهره لازم را ببرند
 [PageVisit]