1399/2/10 چهارشنبه رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی: جشنواره کتابخوانی رضوی از برکات وجود امام رضا(ع) در ایران است نماینده مردم همدان و رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: حضور امام رضا(ع) در ایران همواره مایه برکت و ترویج علم بوده که نمونه بارز آن جشنواره کتابخوانی رضوی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسان در زندگی نیاز به الگو برای پیشرفت دارد، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) و عترت پاک او به عنوان بهترین اسوه و الگو، کانون حیات سعادتمند بشر هستند به طوری که همه مردم عالم می‌توانند با تأسی از سیره و سنت زندگی این بزرگواران زندگانی موفقی داشته باشند.

وی افزود: آنچه در زندگی امام رضا(ع) می‌تواند به عنوان یک الگو برای انسان قرار گیرد، فراگیری همه جانبه سیره ایشان است که به ما برنامه‌ای جامع و عملی برای سعادت در این دنیا و آخرت می‌دهد.

نماینده مردم همدان در خانه ملت تأکید کرد: امام رضا(ع) را عالم آل محمد می‌خوانند؛ بنابراین باید در تک تک جملات ایشان دقیق شد و از آن‌ها بهره برد.

حاجی‌بابایی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی این فرصت را به دست می‌دهد که ما بتوانیم از زبان امام رضا(ع) مبانی دینی و توحیدی را بشنویم و آن را به کار بندیم. چراکه ناب‌ترین حکمت‌ها و عالی‌ترین سخنان را می توانیم در کلمات معصومین و پیشوایان آسمانی بیابیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور امام رضا(ع) همواره موجب خیر و برکت بوده به طوری که ورود ایشان به ایران موجب پیوند بیشتر مردم با خاندان پیامبر شد و علم را نیز در ایران گسترش داد.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به دلیل حضور بابرکت ایشان است که در سراسر ایران اسلامی برگزار می‌شود و فرصتی است که انسان با آرا و اندیشه‌های این امام همام بیش از پیش آشنا شود.

حاجی‌بابایی تأکید کرد: از همه مردم و اقشار به ویژه کودکان و نوجوانان تقاضا دارم در این جشنواره معنوی شرکت کرده و از ایام خانه نشینی نیز به نحو مطلوبی استفاده کنند.

 [PageVisit]