1399/2/8 دوشنبه فرماندار همدان مطرح کرد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی به شناخت توحید از منظر امام رضا(ع) کمک شایانی می‎کند فرماندار شهرستان همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی به تعمیق اندیشه و بینش انسان و توحید از منظر امام رضا(ع) کمک شایانی می‎کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حسین افشاری فرماندار همدان اظهار داشت: برای یک زندگی توام با رستگاری و سعادت با توجه به اینکه در  ماه مبارک رمضان، ماه خودسازی قرار داریم، تعمیق اندیشه دینی و تقویت باورهای درست کتاب دارای ارزش بالایی است.

وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی به تعمیق اندیشه و بینش انسان و توحید از منظر امام رضا(ع) کمک شایانی می‎کند و برای انسان به منظور آشنایی با نگرش امام رضا(ع) به توحید بسیار سودمند و ارزشمند است.

فرماندار همدان تصریح کرد: مطالبی که امام رضا(ع) درباره توحید بیان می‌فرمایند، در کمتر آثاری در سطوح مختلف بشری و حتی در برخی از معارف اهل بیت یافت می‌شود. توحید امام رضا(ع) بسیار غنی و سطح بالا است.

افشاری ادامه داد: در ماه مبارک رمضان که فراغت‌ها بیشتر است و بیماری کرونا هم موجب شده مردم در خانه باقی بمانند، فرصت بسیار خوبی است که از کتاب و کتابخوانی برای بالابردن بیشن توحیدی از منظر امام رضا(ع) استفاده کنیم.

افشاری خاطرنشان کرد: طبیعت انسان‌ها این است که با محسوسات ارتباط دارند. بنابراین اگر انسان از کتاب و کتابخوانی فاصله بگیرد، عالم محسوسات در او تقویت می‌شود و از عالم معنا و معقولات فاصله می‌گیرد. اگر بخواهیم از زندگی طبیعی خارج شویم و به زندگی انسانی برسیم، یا از زندگی حیوانی فاصله گرفته و به زندگی ملکوتی وارد شویم، یکی از مهمترین حلقه‌های اتصال ما کتاب و کتابخوانی است.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان این امکان وجود دارد که ما  به کار گیری تعالیم عملیاتی دینی تلطیف دینی داشته باشیم و  با کتابخوانی تلطیف ذهنی و معقولات را گسترش دهیم.

فرماندار همدان تصریح کرد: ترکیب بین عقل و تزکیه نفس قطعاً از فرد، انسانی را تربیت می‌کند که در تراز جامعه اسلامی و اهل بیت(ع) است.

افشاری از بستری که در فضای مجازی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی فراهم شده به عنوان ابتکاری شایسته یاد کرد و افزود: این فرصت خوبی است که  برای گروه‌های مختلف سنی بحث کتاب و کتابخوانی را با به کار گیری ابزارهای الکترونیکی گسترش دهیم. در این میان ایجاد رقابت و در نظر گرفتن جوایز می‌تواند باعث تسریع این امر شود.

وی همچنین تأکید کرد:  مسابقات الکترونیکی در بازه‌های زمانی مختلف در جهت ترغیب جوان و نوجوان برای مطالعه بی تأثیر نیستند.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: در شرایطی که فرصت ما برای برنامه‌های حضوری کم است و طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی نیز برای حفظ سلامت مردم رعایت می شود، بهترین راهکار تقویت بستر کتابخوانی در فضای الکترونیکی و رایانه ای است که نهاد کتابخانه‌های عمومی تجربیات بسیار خوبی در این زمینه داشته است.

 [PageVisit]