1399/2/1 دوشنبه ۳۲ شناخت طبیعت انسان از دیدگاه روانشناسی/ سفری به درون شما را دعوت می‌کنیم به یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ کتاب سفری به دنیای‌های متفاوت است هم می‌توان به گوشه و کنار دنیا و هستی سفر کرد و هم می‌توان به درون خود نگاهی انداخت. با مطالعه کتاب شناخت طبیعت انسان از دیدگاه روانشناسی این مسافرت درونی محقق می‌شود.

     به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

شناخت طبیعت انسان

 هدف از تالیف این کتاب، آشنا ساختن عموم مردم با اصول روانشناسی فردی است.در عین حال، کاربرد عملی این اصول را هم در برقراری روابط روزمره انسان‌ها با یکدیگر و در برابر جهان و هم در سازماندهی زندگی شخصی آنها نشان می‌دهد. پایه این کتاب سخنرانی‌هایی است که طی یک سال در برابر اقشار مختلف مردم از تمام گروه‌های سنی و از تمام حرفه‌ها در مؤسسه مردمی وین ایراد شده بود. هدف از نگارش آن، یادآوری این نکته است که چگونه رفتار نادرست هر فرد بر آهنگ زندگی اجتماعی و گروهی انسان‌ها تاثیر می‌گذارد، همچنین به فرد آموزش می‌دهد که علاوه‌ بر تشخیص اشتباهات خود، به چه نحوی در زندگی گروهی با انسانها سازگاری پیدا کند.اشتباهاتی که انسان در داد و ستد یا دانش مرتکب می‌شود، پرهزینه و رقت‌بار است، اما خطاهایی که در متن زندگی و در اداره آن مرتکب می‌شود، زندگی را با خطر رو به رو می‌کند. این کتاب به نوع بشر، به منظور روشنگری و نشان دادن راه پیشرفت انسان‌ها در شناخت ماهیتشان تقدیم می‌شود.دکتر آدلر ماهیت انسان را از نزدیکترین و دقیقترین راه ممکن شناسایی کرده است.کتاب آدلر، کتابی است منطقی، شایسته بشر و برانگیزاننده احساسات.کتاب شناخت ماهیت انسان، تنها توضیح تکنیکی شخصیت بشر نیست؛ بلکه مجموعه‌ای است از نصایح برای هر انسان عادی.

آدلر کیست؟

آلفرد آدلر روانشناس برجسته دارای ملیت اتریشی بود. آدلر پس از گرفتن تخصص چشم‌پزشکی و سپس اشتغال در پزشکی عمومی، به روانپزشکی روی آورد. در سال ۱۹۰۲ شرکت در نشست‌های بحث گروهی هفتگی فروید را به‌عنوان یکی از ۴ عضو مجاز آغاز کرد.گرچه از نزدیک با فروید کار می‌کرد، اما این دو روانشناس برجسته رابطه شخصی با یکدیگر نداشتند. آدلر چند سال بعد نظریه‌ای درباره شخصیت تدوین کرد که از بسیاری جهات با نظریه فروید تفاوت داشت و نظریه فروید را آشکارا مورد انتقاد قرار داد.

بخشی از کتاب را «هما خانجانی » مسؤول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان و از بینا دلان استان همدان  که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته است، می‌خواند.

لینک خبر کامل و فایل صوتی http://fna.ir/ewm7it
 [PageVisit]