1399/2/1 دوشنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست قصه دلتنگی خانم کتابدار کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان گفت: هر روز صبح و شب چشم و گوشم به گوشی تلفن همراه است تا خبر بازگشایی کتابخانه‌ها برسد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، کتابدار که باشی، بی شک عاشق هم هستی. کتابدار که باشی از تعطیلی کتابخانه‌ها دلت می‌گیرد اما اگر کتابدار کودک باشی، بغض هم در کنار دلتنگی همراهت می‌شود. دلت برای صدای همان مینی‌بوسی که صبح‌ها بچه‌ها را از مدرسه می‌آورد تا برایشان از کتاب بگویی و قصه بخوانی تنگ می‌شود. برای بعدازظهرهای کتابخانه که دست‌های کوچک کودکان، پدر و مادر را راهی کتابخانه می‌کنند، بدجور دلت تنگ می‌شود.  کتابدار که باشی  آن هم کتابدار بخش کودک یک روز هم تاب تعطیلی کتابخانه را نداری.

مرضیه خوشبخت کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی است که قصه غصه خود را از روزهای دوری کتابخانه روایت می‌کند. وی اظهار داشت: برای شادی و نشاط کتابخانه دلم بسیار تنگ شده است. برای اینکه با بچه‌ها کارهای گروهی انجام دهیم و شور و شوق آن‌ها را ببینم که چطور مقدمات برگزاری یک مراسم را فراهم می‌کنند واقعاً دلتنگ هستم.

کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان، افزود: کتابداری در بخش کودک و نوجوان با گوشت و پوست و روح بچه‌ها ارتباط مستقیم دارد و من همواره تلاش کردم تا اثری مثبت بر بچه‌ها به جا بگذارم که در آینده نتایج مطلوبی در زندگی آن‌ها داشته باشد و من را هم یاد کنند.

خوشبخت تصریح کرد: راستش  برای لحظاتی که بچه‌ها یک کتاب را می خوانند و با ذوق بسیار به کتابخانه می‌آیند تا درباره آن صحبت کنیم، لحظه شماری می‌کنم. زندگی با کودکان باعث می‌شود که از دغدغه‌های دنیای بزرگسالی دور باشی و جز صداقت و پاکی در مقابل چشمانت چیزی نبینی. البته در حال حاضر برخی از آن‌ها همچنان در فضای مجازی با من همراه هستند و از کتاب ها می‌گویند.

وی ادامه داد: حالا که  به اجبار در خانه نشسته ایم این گوشی را به دست گرفتم و به هر طریقی که بچه‌ها بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کردم. حالا هر روز از من می‌پرسند که چه کار کنیم. بنابراین  یک روز نقاشی می‌کشیم، روزی دیگر کتاب می‌خوانیم  و یک روز هم کاردستی می‌سازیم. در حال حاضر هم که سعی می‌کنم منابع جشنواره کتابخوانی رضوی را برای آن ها معرفی کنم تا در مسابقه شرکت کنند.

این کتابدار خاطرنشان کرد: حالا به طور مداوم برایم نقاشی می‌فرستند، کتاب معرفی می‌کنند و کاردستی می‌سازند، گاهی هم از دلتنگی‌هایشان به خاطر دوری از کتابخانه می‌گویند.

خوشبخت تأکید کرد: هر روز صبح و شب گوشم و چشمم به گوشی تلفن همراه است که خبر برسد کتابخانه‌ها باز شدند تا دوباره در فضای واقعی گرد هم جمع شویم، قصه بگوییم و کتاب بخوانیم.

لینک خبر در وب ساین نهاد کتابخانه های عمومی https://www.iranpl.ir/news/22220/

 [PageVisit]