1399/1/26 سه‌شنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/۳۲ در هر شرایطی باید روزنه امید برای آغاز کار پیدا کنیم کتابدار کتابخانه شهید مطهری فامنین گفت: باید در هر شرایطی روزنه امید را پیدا کنیم به همین دلیل من فعالیت در فضای مجازی را در گروه‌های مجازی مدارس آغاز کردم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، کتابخانه شهید مطهری فامنین مهم ترین مرکز فرهنگی شهرستان فامنین است که از تأسیس آن ۱۰ سال می‌گذرد. هر روز کودکان و نوجوانان بسیاری به بهانه رسیدن به کتاب‌ها راهی این کتابخانه می‌شوند. اما این روزها که درهای کتابخانه به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته است و کتابدار و کتابخوان دلتنگ روزهای خوب کتابخوانی هستند، زهرا رسولی، کتابدار کتابخانه شهید مطهری فامنین  اکثر اعضا را دوباره در فضای مجازی گردهم جمع کرده است.

وی  اظهار داشت: در هر شرایطی آدمی باید به دنبال روزنه‌ امید باشد تا کار خود را پیش ببرد. بنابراین با وجود اینکه کار کردن بدون حضور در کتابخانه دشوار بود اما بالاخره با همفکری کتابداران و اعضا تصمیمات جدیدی گرفتیم و فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کردیم.

وی افزود: در ابتدا از مدیران مدارسی که با آن‌ها در ارتباط بودم درخواست کردم که در گروه‌های مجازی مدارس حضور داشته باشم و بتوانم با کودکان و نوجوانان ارتباط برقرار کنم و به این ترتیب فعالیت در فضای مجازی را شروع کردم.

رسولی تصریح کرد: سپس گروه و کانال ویژه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فامنین را راه اندازی کردم و از این طریق آثار اعضا به دستم می‌رسد. این گروه در ابتدا، کار خود را با ۲۰ نفر عضو آغاز کرد اما امروز به بیش از ۱۰۰ نفر رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه تمام تلاشم بر این است که همه اقدامات با مشارکت اعضا صورت گیرد، ادامه داد: گروه همفکری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز تشکیل شده و با اعضای فعال به ارائه راهکار به منظور برگزاری هرچه بهتر این جشنواره می‌پردازیم و تصمیمات توسط بچه‌ها اجرا می‌شود.

کتابدار کتابخانه شهید مطهری فامنین گفت: هر روز بچه‌ها با سئوال اینکه چه کاری انجام بدهیم، فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز می‌کنند و من هم از این همه شور و اشتیاق انگیزه و انرژی می‌گیرم.

رسولی اظهار کرد: در حال حاضر معرفی منابع جشنواره رضوی را آغاز کرده ایم. شخصا همه کتاب‌ها را مطالعه کردم تا بتوانم پاسخگوی سئوالات اعضا باشم. در حال حاضر تمرکز ما بیشتر بر کودکان و نوجوانان معطوف است اما برنامه‌هایی برای بزرگسالان نیز تدوین کردیم که به زودی آغاز می‌شود.

 [PageVisit]