1399/1/26 سه‌شنبه 27 لذت خواندن در عصر حواس پرتی/ چگونه از مطالعه لذت ببریم؟ شما را دعوت می‌کنیم به یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در این جا شما را به دنیایی متفاوت می‌بریم کتاب «لذت خواندن در عصر حواس پرتی» به ما می‌گوید چطور باید خواند و چگونه از خواندن لذت برد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

                                                                

غرق در خواندن

در دنیایی که یکی از دشمنان اصلی خواندنْ شبکه‌‌های اجتماعی و فناوری‌‌هایی است که توجه گاه‌‌گاه می‌‌طلبند، چگونه می‌‌توانیم کتابخوان شویم؟ آلن جیکوبز به یاری مشتاقان خواندن می‌‌آید، اما نه با نوشتن کتابی پر از راهکارهای فرمایشی از جنس چگونه کتاب بخوانیمِ مورتیمر ادلر، نه با پیشنهاد فهرست‌‌هایی که می‌‌گویند این ۱۰۰ کتاب را بخوان تا اهل کتاب شوی، و نه با ادعای راهکاری فست‌‌فودی برای کتاب‌‌خوان‌‌شدن. به نظر او این راه‌‌ها اعتمادبه‌‌نفس خوانندگان را کم کرده‌‌اند و خواندن برای لذت، یعنی همان انگیزۀ اصلی خوانندگان برای کتاب‌‌خوانی، را فراموش کرده‌‌اند. جیکوبز خواننده را هدایت می‌‌کند تا در دنیای درونی خود کاوش کند و با پیروی از میل و هوسش برای خواندن راه کتاب‌‌خوان‌شدن را برای خود هموار کند. آلن جیکوبز، متولد ۱۹۵۸ آمریکا، پژوهشگر ادبیات انگلیسی، منتقد ادبی و استاد دانشگاه بیلر است. او همچنین مقالات پرشماری در نشریاتی همچون آتلانتیک و نیو آتلانتیس نوشته و از نویسندگان پرخواننده این نشریات به شمار می رود.

این کتاب توسط نشر ترجمان و با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شده است و می‌تواند به همه در بهتر خواندن و لذت بردن کمک کند.

بخشی از کتاب را با صدای «مریم قنبری خشنود» مسئول کتابخانه شاهد همدان که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته را از طریق لینک http://fna.ir/ewkxge  با هم می‌شنویم.

 [PageVisit]