1399/1/25 دوشنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم 26 داستان زندگی من/همیشه می‌توانیم شما را دعوت می‌کنیم به یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ این‌بار با کتاب آموزنده «داستان زندگی من» از هلن کلر از انسانی می‌گوییم که غیر ممکن را ممکن کرده است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

چیرگی اراده بر ناتوانی‌ها

نام «هلن کلر» برای بیشتر افراد، نامی آشناست. این بانوی آمریکایی که از اواخر قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم می‌زیست (۱۹۶۸ ـ ۱۸۸۰)، یکی از بزرگترین نمونه‌های چیرگی اراده بر ناتوانی‌هاست. او که ابتدا همچون دیگر کودکان سالم بود، در نوزده ماهگی به دنبال یک بیماری شدید، از دو حس عمده خود یعنی بینایی و شنوایی محروم شد و به تبع آن، قدرت تکلّم خود را نیز از دست داد. ناتوانی او در شناخت محیط و دشواری در برقراری ارتباط با سایرین، او را به کودکی لجوج و بدخُلق تبدیل کرده بود. تا اینکه روزی که هلن‌کلر بعدها آن را بزرگترین روز زندگی خود می‌نامید، فرا رسید. در آن روز، معلم علاقه‌مندش «آن سالیوان» که با فداکاری و پشتکار خود، درهای امید را به رویش گشود، از راه رسید تا در پیمودن این طریق دشوار یاریش کند.

این کتاب توسط ثمینه پیرنظر(باغچبان) ترجمه و انتشارات علمی آن را منتشر کرده است.

 بخشی از کتاب را با صدای «معصومه فزونی» رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته را با استفاده از لیک http://fna.ir/ewki2h با هم می‌شنویم.

 [PageVisit]