1399/1/24 يكشنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم 25 بابا لنگ‌دراز/خاطره‌ای به یاد ماندنی شما را دعوت می‌کنیم به یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در اینجا با کتاب جذاب «بابا لنگدراز» همراه می‌شوید تا خاطره‌ای دوست‌داشتنی را با هم مرور کنیم.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

 

بابا لنگ‌دراز اثر جین وبستر!

بابالنگ‌دراز هم از آن مقولاتی است که باید گفت، قبل از آنکه یک کارتون کودکانه دوست‌داشتنی باشد، یک شاهکار ادبی در دنیای کتاب‌های کلاسیک عاشقانه است. بدون تردید همه کارتون زیبا و جذاب بابالنگ‌دراز  و آن دختر شاد و دوست‌داشتنی یعنی جودی ابوت را به خاطر دارید. این شاهکار بزرگ را جین وبستر به شیوه‌ای منحصر به فرد به نگارش درآورده است. او همه کتاب را در لحنی معصومانه، سرگرم‌کننده و ساده بیان می‌کند. با گذشت زمان، نامه‌های جودی، نشان از تغییرات درونی و اجتماعی او دارد و اینکه چگونه او به سرعت تبدیل به زنی مستقل می‌شود.شخصیت اصلی داستان که دختر سرزنده و باهوشی است که در یک پرورشگاه بزرگ می‌شود اما با پشتیبانی مالیِ حامیِ ناشناس خود می تواند به مدرسه خصوصی راه یابد. جودی که حامی خود را نمی‌شناسد و فقط در یک نگاه از پشت سر دیده است، او را « بابا لنگ‌دراز » می‌نامد و اغلب درباره زندگی و فعالیت‌هایش به او نامه می‌نویسد و رمان در قالب همین نامه‌ها روایت می‌شود. جودی در مدرسه به سختی تلاش می‌کند تا فاصله فرهنگی خود با جامعه پیرامونش را که ناشی از بزرگ شدن در انزوای پرورشگاه است، جبران کند.

 بخشی از کتاب را با صدای «هاجر بیگی» مسؤول کتابخانه فجر شهر صالح آباد شهرستان بهار که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته را از طریق لینک  http://fna.ir/ewikik با هم می‌شنویم.

 [PageVisit]