1399/1/21 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: اعضای کتابخانه‌ها در خانه از نورمگز بهره می‌برند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: امکان استفاده اعضای کتابخانه‌های عمومی همدان از پایگاه اطلاعاتی تخصصی مجلات نور از راه دور و در منزل فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکترعاطفه زارعی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک نیمه‌شعبان ولادت منجی عالم بشریت اظهار کرد: با هدف گرامیداشت این عید بزرگ امکان استفاده اعضای کتابخانه‌های عمومی همدان از پایگاه اطلاعاتی تخصصی مجلات نور از راه دور و در منزل فراهم شد.

وی گفت: پایگاه مجلات تخصصی نور از مجموعه پایگاه‌های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است که وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی علوم انسانی و اسلامی را بر عهده دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان افزود: بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار مقاله به زبان‌های انگلیسی، فارسی و عربی و یک‌هزار و ۹۰۰ عنوان مجله در این پایگاه موجود و در دسترس اعضا قرار دارد.

وی تصریح کرد: تا به امروز اعضا با حضور در کتابخانه‌ می‌توانستند به این پایگاه دسترسی و به صورت رایگان مقالات مورد نیاز خود را دانلود کنند.

زارعی ادامه داد: با توجه به انتشار ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه‌های عمومی امکان دسترسی به مقالات این پایگاه برای اعضای کتابخانه‌های عمومی در منزل فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور اعضا می‌توانند درخواست خود را در دایرکت اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی به آدرس hamedam_public_libraries ارائه دهند تا به آن‌ها اجازه دسترسی داده شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: پس از ارائه درخواست وضعیت عضویت اعضا بررسی می‌شود و در صورت تأیید عضویت کاربری و رمز عبور برای متقاضی ارسال خواهد شد.

وی گفت: در غیر این صورت فرآیند عضویت به صورت غیر حضوری انجام و سپس کاربری و رمز عبور در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

زارعی تأکید کرد: همکاران ما در اداره کل کتابخانه‌های عمومی پاسخگوی اعضا هستند در صورتی که اعضا با مشکل مواجه شوند می‌توانند با شماره 32646747 داخلی 210 یا شماره همراه 09183130048 تماس بگیرند.

 [PageVisit]