فهرست

تازه‌ترين اخبار

به همت نیکوکار فامنینی؛

کتابخانه عمومی «زنده یاد حاج ستار ربانی» در روستای نگارخاتون احداث می شود

مهدی ربانی، خیر فامنین، کتابخانه عمومی «زنده یاد حاج ستار ربانی» را در زادگاه خود روستای نگارخاتون شهرستان فامنین احداث می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، قرارداد احداث کتابخانه عمومی در روستای نگارخاتون شهرستان فامنین با یک نیکوکار در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان منعقد شد.

مهدی ربانی، نیکوکار فامنینی اظهار کرد: روستای نگارخاتون دارای مردمانی فرهیخته، علمی، صنعتی و اهل کتاب با حدود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت است و به کتابخانه عمومی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه خدا را شاکرم توفیقی به من عطا کرده که در راه تکمیل این کتابخانه گام بردارم، افزود: تقاضا کردم این کتابخانه را به نام پدرم نامگذاری کنم تا از زحمات ایشان برای تحصیل بنده و برادرانم قدردانی کرده باشم. امید است که این اقدام بابی شود که خیران دیگر در کارهای عمرانی عمومی فعال شوند و با زنده کردن نام پدر و مادر و خودشان جامعه را از برکات خیر آن بهره‌مند سازند.

ربانی با تأکید بر اینکه امیدوارم دانش‌آموزان و دانشجویان از این کتابخانه استفاده کافی و وافی را ببرند، ادامه داد: در تلاش هستم بتوانم به جز این کتابخانه، ۱۱ کتابخانه دیگر در شهرستان فامنین و استان همدان احداث کنم. همچنین برای کمک به تجهیز این کتابخانه نیز از اهالی روستا که در ساوه و تهران کتابفروشی دارند، درخواست کمک کردم که آن ها نیز موافقت کردند.

کتابخانه‌های عمومی روستایی سکوی پرش کودکان و نوجوانان با استعداد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی در روستاها یک پایگاه اجتماعی و فرهنگی هستند و همواره موجب رشد اهالی روستا به ویژه کودکان و نوجوانان می شوند.

عاطفه زارعی با بیان اینکه روستای نگارخاتون یکی از روستاهای مولد استان همدان است، افزود: کتابخانه عمومی روستای نگارخاتون در زمینی به مساحت ۱۸۰ مترمربع با زیربنای ۱۲۰ مترمربع در نظر گرفته شده که تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از این پس اتمام و تکمیل آن را خیری از اهالی همان روستا بر عهده می‌گیرد. خیرین همواره بازوی پرتوان کتابخانه‌های عمومی بوده‌اند و در بسیاری از نقاط استان اقدام به احداث کتابخانه‌ کرده‌اند که همواره منشأ خیر و برکت بوده است. کتابخانه‌های عمومی واقع در روستاها همواره به کشف استعدادها و رشد و نمو افراد  کمک می کنند و قطعاً این کتابخانه نیز سکوی پرتاب بسیاری از افراد به ویژه کودکان و نوجوانان مستعد این روستا خواهد شد.

گفتنی است، روستای نگارخاتون در ۵۵ کیلومتری شهر همدان و از توابع شهرستان فامنین است.