1398/4/18 سه‌شنبه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی: جایگاه کتاب در تربیت بی‌بدیل است نماینده مردم شهرستان‌های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین ابزارهای آموزشی و تربیتی کتاب است که جایگزینی برای آن وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی کتابخوان رضوی با بیان اینکه نقش کتاب در تربیت یک نقش بی‌بدیل است به ویژه‌ اینکه کتاب توسط خبرگان انتخاب شود و به عنوان دوست کنار کودکان قرار بگیرد افزود: هیچ یک از برنامه‌ها و اقدامات آموزشی جای کتاب را نمی‌گیرد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه متأسفانه نتوانستیم به دلیل کمبود امکانات شرایطی را برای دانش‌آموزان فراهم کنیم که با کتاب آشنا شوند تصریح کرد: اگر می‌خواهیم فرزندان زینت والدین باشند ابتدا باید با قرآن و سپس با کتبی که هدایت‌کننده دانش آموزان در مسیر قرآنی  باشند، آشنا شوند.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مهمترین دوره برای آشنایی کودکان دوران ابتدایی است خاطرنشان کرد: کتابی با عنوان «مدرسه‌ای که من دوست دارم» بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تهیه شده که به مدرسه، دانش آموران، کلاس درس و همه شئون فضای آموزشی و عوامل دخیل به آن با نگاهی قرآنی نگریسته است.

وی تأکید کرد: یک میلیون نسخه از این کتاب چاپ شده است که اگر به طور کامل در اختیار مدیران مدرسه قرار بگیرد، به تحقق اهداف آموزشی نزدیک‌تر می‌شویم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 55