1
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی زیربنایی در حوزه فرهنگی و دینی است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی زیربنایی و اساسی در حوزه فرهنگی و دینی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، امیر خجسته با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید روز به روز در کشور توسعه یابد اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی ماندگار است که روندی مطلوب در پیش گرفته و باعث شناخت و درک بیشتر ائمه اطهار شده و فرهنگ مطالعه را نیز تقویت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همزمانی جشنواره کتابخوانی رضوی  با ماه مبارک رمضان را به فال نیک می‌گیریم افزود: این جشنواره باعث عادت دادن نسل جوان به مطالعه به ویژه مطالعه هدفمند می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت تصریح کرد: حرکت مؤثر در ترویج فرهنگ اسلام ناب، شناخت ائمه، فرهنگ مطالعه، فرهنگ اسلامی ایرانی و سبک زندگی از خصوصیات بارز جشنواره کتابخوانی رضوی است.

خجسته با بیان اینکه این جشنواره در حوزه دینی فرهنگی با بیانیه گام دوم انقلاب مورد نظر مقام معظم رهبری همخوانی دارد ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی زیربنایی و اساسی در حوزه فرهنگی و دینی است.

وی با بیان اینکه استقبال مردم همدان از جشنواره کتابخوانی رضوی قابل تقدیر و ستایش است خاطرنشان کرد: سال گذشته همدان به خوبی در این جشنواره درخشید و همه متولیان باید به کمک این اتفاق بزرگ بیایند تا با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: استقبال شایسته مردم همدان وظیفه متولیان فرهنگی را سنگین‌تر می‌کند به طوری که  هر فرد آنچه در توان دارد را برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر جشنواره به کار گیرد.

خجسته با بیان اینکه بخش کودک و نوجوان این جشنواره توجه بیشتری می‌طلبد اظهار کرد: بدون تردید این برنامه باعث انس و الفت بیشتر کودکان با امام رضا(ع) می‌شود و این نقطه قوت جشنواره است.

نماینده مردم همدان با اشاره به اینکه برگزاری مطلوب این جشنواره باعث نقش بستن خاطره‌ای دلنشین و ماندی در ذهن کودکان می‌شود تصریح کرد: بنابراین جا  دارد که توجه بیشتری در این بخش مبذول شود تا کودکان با نشاط بیشتری در آن شرکت کنند.

خجسته تأکید کرد: از همه دست اندرکارانی که در سطح کشور و استان در راستای برگزاری این جشنواره تلاش می‌کنند باید  قدردانی می‌کنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 108