1
1398/3/13 دوشنبه نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای جبران افول مطالعه در جامعه است نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با فرصتی که برای همه اقشار فراهم می‌کند، بخشی از خلأ افول فرهنگ مطالعه جامعه را جبران می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حسن بهرام نیا با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی یکی از ضروریات جامعه ما است اظهار کرد: در حال حاضر در مقایسه با گذشته، مدت زمان مطالعه در جامعه کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه زندگی صنعتی بخش قابل توجهی از زمان انسان را به خود مشغول کرده است افزود: اما برای یک کشور مسلمان که باید در همه حوزه‌های فرهنگی، دینی، سلامت و بهداشت و ... سرآمد باشد، نمی‌توان این دلایل را پذیرفت و ما باید برای تبلیغ و معرفی تفکرات و اعتقادات خود دست پری داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چشم جهان به ویژه مسلمانان و مستضعفان به ما دوخته شده است تصریح کرد: در گذشته امکانات و زیرساخت‌های لازم برای دسترسی به کتاب به اندازه امروز وجود نداشت و از فضای مجازی نیز خبری نبود، بنابراین باید از این امکانات بهینه استفاده کرد.

بهرام‌نیا با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی از زیرساخت‌های بسیار خوبی برخوردار است ادامه داد: در دسترس بودن منابع و سهولت در شیوه شرکت در آن از نقاط قوت این رویداد بزرگ فرهنگی است که امکان شرکت همه اقشار را در گوشه و کنار کشور فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از فرصت‌های بهینه برای پر کردن خلأ فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حفظ و ارتقاء سلامت روان و بهداشت جامعه نیاز به ترویج هرچه بیشتر مطالعه داریم چرا که افزایش آگاهی باعث کاهش هزینه‌ها و مانع از هدر رفت منابع می‌شود.

بهرام‌نیا در ادامه با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی چند هدف بسیار مهم را دنبال می‌کند اظهار کرد: حُسن بسیار بزرگ این جشنواره حرکت در راستای معارف دینی و فرهنگ غنی اسلامی است که در بستر مطالعه دنبال می‌شود.

وی تأکید کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی مرزهای محدودیت در میزان مشارکت مردم در رویدادهای فرهنگی را در نوردیده و این فرصت را برای همه مردم فراهم آورده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 110