1398/4/19 چهارشنبه مسئول کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی خبر داد: اهدا بیش از هزار جلد کتاب به کتابخانه شهید اشرفی اصفهانی کبودراهنگ مسئول کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی شهرستان کبودراهنگ گفت: در سه ماه نخست سال جاری بیش از هزار جلد کتاب به کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی شهرستان کبودراهنگ اهدا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جمشید چایانی، مسئول کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی شهرستان کبودراهنگ اظهار کرد: مردم فهیم کبودراهنگ که در زمینه مذهبی و فرهنگی سابقه دیرینه دارند، در حوزه  مطالعه و اهدائی کتاب هم خوش درخشیدند.
وی افزود: در سه ماه نخست سالجاری، مردم فرهنگ دوست کبودراهنگ بیش از هزار جلد کتاب به کتابخانه شهید اشرفی اصفهانی اهداء کرده اند که  بدون تردید بر رشد و اعتلای فرهنگی این منطقه موثر خواهد بود.

مسئول کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی شهرستان کبودراهنگ تصریح کرد: طرح نذر کتاب به صورت مشخص و به عنوان طرحی فرهنگی ـ معنوی در چند سال اخیر به اجرا درآمده و از اهداف و رویکردهای ارزشمندی برخوردار است.

چایانی در خاتمه گفت: با کمک و همکاری سایر کتابداران کتابخانه شهید اشرفی کتب مزبور مجموعه سازی خواهد شد تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد  و در صورت تکراری بودن به سایر کتابخانه‌های شهرستان یا مرکز مبادلات استان، ارسال می‌شود.

گفتنی است اهدای کتاب از سابقه‌ای طولانی در ایران برخوردار است. این اقدام در گذشته به شکل اهدای کتابخانه‌های شخصی افراد به کتابخانه‌های عمومی و یا به صورت وقف تمام یا بخشی از اموال افراد خیر برای ساخت کتابخانه، به جهت ترویج فرهنگ کتاب و کمک به ارتقای سطح فرهنگی جامعه صورت می‌گرفته است. امروزه نوعی از این فرآیند به شکلی متمرکز، رسمی‌ و با سازوکارهایی مشخص‌تر و اهدافی والاتر توسط مؤسسات انتشاراتی، افراد خیر و همچنین مساعدت‌های محدود دولتی با عنوان نذر کتاب مطرح شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 49