1
1398/3/19 يكشنبه معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان: حامی جشنواره کتابخوانی رضوی هستیم معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یک اقدام اساسی در حوزه فرهنگ دینی است و ما نیز با تمام توان از آن پشتیبانی می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مصطفی آزادبخت ، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یک کار ارزشمند و بی‌بدیل است اظهار کرد: با اجرای این جشنواره هم فرهنگ دینی و هم فرهنگ مطالعه اشاعه و ترویج می‌شود.

وی افزود: یکی از ضعف‌های جدی جامعه امروز ما در همه سطوح سنی از جمله کودکان، نوجوانان و جوانان و بزرگسال پایین بودن میزان مطالعه است که جشنواره کتابخوانی رضوی یک اقدام اساسی در این حوزه به شمار می‌آید.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم که با استفاده از شیوه‌های جذاب و مفید بستر لازم را برای ترویج فرهنگ مطالعه مهیا کنیم و خوشبختانه گاهم‌های مهمی در این حوزه برداشته شده است.

آزادبخت با بیان اینکه ما از این جشنواره شایسته و به جا پشتیبانی می‌کنیم ادامه داد: هر زمان که نیاز  باشد از این نوع اقدامات فرهنگی ارزشمند حمایت خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر اقدام فرهنگی ریشه دار دینی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی مورد حمایت ما است و از آن استقبال می‌کنیم.

جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگترین رویداد فرهنگی استان است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی مهمترین رویداد فرهنگی استان محسوب می‌شود گفت: چهار سال متوالی است که این جشنواره بزرگ  توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

دکتر عاطفه زارعی با اشاره به اینکه این جشنواره دو هدف مهم اشاعه فرهنگ رضوی و ترویج فرهنگ مطالعه را دنبال می‌کند اظهار کرد:  نقطه قوت این جشنواره برنامه ریزی برای همه سنین است تا همه افراد بتوانند در این رویداد مهم شرکت کنند.

وی با بیان اینکه کارشناسان خبره با ساعت‌ها کار کارشناسی منابع جشنواره رضوی را برگزیدند افزود:  12 عنوان کتاب از بین منابع متنوع و گسترده‌ای که پیرامون سیره و زندگانی ائمه معصومین تألیف شده برای نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و به دو صورت مکتوب و الکترونیک برگزیده شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه این جشنواره با تأکید بر سیره حضرت امام رضا( ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمدبن موسی(ع) برگزار می‌شود، ادامه داد:‌ بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد(ع) نیز در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

دکتر زارعی با بیان اینکه سال گذشته 45 هزار و 698 نفر از استان همدان در این جشنواره شرکت کردند خاطرنشان کرد: مراجعه حضوری به کتابخانه‌های عمومی و ثبت نام در جشنواره از طریق سایت اینترنتی www.razavi.iranpl.ir  از شیوه‌های معمول شرکت در جشنواره رضوی که در سال‌های اخیر در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در این دوره برای نخستین بار نرم افزار اختصاصی تلفن همراه برای سیستم عامل اندروید طراحی و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه 6 بخش در این نرم افزار تعبیه شده است خاطرنشان کرد: «ثبت نام در جشنواره»، «ورود و شرکت در جشنواره»، «منابع جشنواره»، «راهنمای شرکت در جشنواره»، «نشانی نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی» و «دریافت فراخوان جشنواره» بخش‌های در نظر گرفته شده در این نرم افزار است.

دکتر زارعی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان می‌توانند از طریق این نرم افزار ضمن ثبت نام منابه جشنواره را نیز به صورت الکترونیکی دریافت و درمسابقات چهار گزینه‌ای شرکت کنند.

وی تأکید کرد: همچنین افراد و علاقمندان برای اطلاع از نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی به محل سکونت و یا کار  خود می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

   

 
تعداد بازديد اين صفحه: 105