1
جشنواره کتابخوانی رضوی سال‌هاست در بهترین شرایط برگزار می‌شود سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور سال‌هاست که جشنواره کتابخوانی رضوی را به بهترین شکل ممکن برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احد آزادیخواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی سال‌هاست که در کشور و در بهترین شرایط در حال برگزاری است و آثار و برکات بسیاری به همراه دارد.

وی با اشاره به این جشنواره در ترویج سبک زندگی رضوی، تاریخ و سیره امام رضا (ع) بسیار می‌تواند اثرگذار باشد افزود: کتاب‌هایی که در این جشنواره معرفی می‌شوند به همراه انگیزه‌هایی که برای آن در نظر گرفته‌شده، بهترین فرصت است که عموم مردم به‌ویژه جوانان، نوجوانان، دانش آموزان، نخبگان و فرهیختگان با سیره امام رضا(ع) آشنا شوند.

نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تأمل و تمرکز در زندگی فردی، سیاسی و اجتماعی امام رضا(ع) زمینه‌های بسیاری برای کسب معرفت و رشد انسان فراهم می‌کند تصریح کرد: نکات بسیاری برای اصلاح سبک زندگی و احیای سیاست اسلامی و اسلام سیاسی که مردم و دولتمردان به آن نیاز دارند در سیره زندگی امام رضا (ع) وجود دارد.

آزادیخواه ادامه داد: مسابقه کتابخوانی با موضوع امام رضا (ع) باعث می‌شود که لایحه‌های پنهان زندگی حضرت ثامن‌الحجج (ع) برای مردم که به آن نیاز دارند، عیان شود و بتوانند از این آموزه‌ها بهره بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر اهمیت این جشنواره باید با اطلاع‌رسانی دقیق و دعوت از مردم باید سطح مشارکت را از نظر کمی و کیفی ارتقا دهیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمینه ارتقا مشارکت در استان همدان فراهم است گفت: امیدواریم که امسال شاهد حضور بیش‌ازپیش مردم استان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 423