مسئول کتابخانه علامه امینی ملایر: نشست کتابخوان با موضوع سیر فاطمی برگزار شد مسئول کتابخانه علامه امینی ملایر از برگزاری نشست معرفی سیره فاطمی(س) در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، پرند آزرم مسئول کتابخانه علامه امینی ملایراظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و لزوم تبیین هر چه بیشتر شخصیت آسمانی  یگانه دختر پیامبر اعظم (ص) برای نسل جوان  به عنوان الگویی کامل از یک زن در کتابخانه علامه امینی  نشست معرفی سیره فاطمی را برگزار شد.

وی افزود: در این نشست  که با معرفی دو کتاب چرا فاطمه فاطمه شد؟ و نوریه آسمانی (سیره و سنت فاطمه زهرا(س)) آغاز شد حاضران به بحث و تبادل نظر در باب شخصیت اسوه زنان عالم پرداختند.

مسئول کتابخانه علامه امینی ملایر  تصریح کرد: در این جلسه به روایتی که در کتاب بحار الانوار از حضرت رسول(ص) در حق فاطمه زهرا(س) روایت شده اشاره شد که هر کس به حق فاطمه را بشناسد، شب قدر را درک کرده است .

پرندآزرم ادامه داد:  شخصیت آسمانی حضرت فاطمه (س) از جنبه‌های گوناگون قابل بررسی و تعامل است، اینکه ایشان دختری نمونه، فرزندی خلف؛ همسری فداکار و مادری شایسته و بانویی هستند که در تمام قرون و اعصار نظیری چون ایشان نمی‌توان یافت خود دلیلی بر جامع و آسمانی بودن ایشان است.

وی تأکید کرد: از همین رو  برگزاری جلساتی با همکاری جلسات قرآن و اعضایی که مخاطب کتاب‌های مذهبی و علاقمند هستند زمینه را برای برگزاری جلسات هم اندیشی  مساعد نموده و ابعاد مختلف شخصیتی ایشان را برای نسل‌های جوانتر بیان می‌کند.

آزرم همچنین از نمایشگاهی از کتاب‌هایی که به زندگی و سیره زندگی بانوی دو عالم در این کتابخانه برگزار شده اشاره کرد و افزود: به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) نمایشگاهی از کتاب‌های ارزنده‌ای که در مورد شخصیت  ایشان به رشته تحریر در آمده در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

 [PageVisit]