پیام تبریک مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر خوبی‌ها و روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار 24 آبان ماه برابر با ۱۷ ربیع الاول، سالروز ولادت حضرت محمد (ص) بر کتابداران عزیز و گرانقدر مبارک باد.

 بدون تردید مصادف شدن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با میلاد سراسر نور پیامبر اکرم اسلام(ص) با روز کتاب اتفاقی نیست و پیامی بزرگ برای انسان‌ها را به دنبال دارد. امروز کتابداران و کتاب دوستان مفتخرند که  روز بزرگداشت آنان با تولد حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی(ص) همزمان شده است؛ پیامبری که معجزه‌اش کتاب کلام ‌الله بود و کلامش در قلب‌های مردم رخنه‌کرد، به طوری که بیش از 1400 سال است مردم عاشق او هستند و همچنان بر جمع دوستدارانش افزوده می‌شود.

وقتی خداوند برای سخن گفتن با بندگانش کتاب را انتخاب می‌کند و آن را بزرگترین معجزه پیامبرش قرار می‌دهد، وظیفه ما را در قبال کتاب و اهمیت آن به روشنی مشخص می‌کند و نقش خادمان کتاب را بیش از پیش برجسته می‌سازد. امروز معتقدیم که کتابداری شغلی مقدس است که انسان سازی را هدف خود قرار داده و باید به تکامل اندیشه اشرف مخلقات یاری رساند. باری تعالی در قرآن بارها انسان را به تأمل و اندیشیدن فرا می‌خواند، «ولی» او بر روی زمین تفکر را بالاترین عبادت می‌داند، تا همگان به فکر کردن و اندیشیدن بپردازند. بنابراین می‌توانیم این سئوال را مطرح کنیم که چه عنصری بالاتر از کتاب می‌تواند ملزومات این اتفاق را فراهم کند؟ همه این ادله برای ما کافی است تا به نقش مهم کتاب در سعادت دنیایی و اخروی پی‌ببریم و به خادمان آن ارج بنهیم. بنابراین جا دارد فرا رسیدن 17 ربیع الاول میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) و همزمانی آن با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به همه دوستداران آن حضرت و کتابداران برجسته و عزیز استان همدان و ایران تبریک بگویم و برای همگان از درگاه خداوند منان آرزوی موفقیت، بهروزی و طول عمر نمایم.

دکتر عاطفه زارعی- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان

 [PageVisit]