فهرست

فراخوان

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار؛

انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد برگزار شد

انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد به ریاست فرماندار و با حضور معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به گزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد به ریاست سعید کتابی، فرماندار؛ حسن عرفانی‌مقدم، معاون امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و مدیران فرهنگی و اجرایی شهرستان اسدآباد برکزار شد.
حسن عرفانی‌مقدم معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان در این نشست اظهار کرد: پروژه کتابخانه استاندارد اسدآباد ۹ سال پیش با مجری گری اداره کل راه و شهرسازی آغاز شده  بود به طوری که پیشرفت آن تا کنون به  ۱۰ درصد  رسیده است.
وی افزود:  در راستای تسریع در روند این طرح با پیگیری های انجام شده طرح فوق در سال جاری از راه و شهرسازی به کتابخانه های عمومی استان واگذار شده است.
معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اینکه نقشه طرح فوق مربوط به حدود ۸ تا ۹ سال پیش است، تصریح کرد: برای آغاز عملیات اجرایی مجدد نقشه جدید آن در دست تهیه بوده و باید طرح بررسی و به روز رسانی شود که در همین راستا کار آغاز شده و همه خدمات جدید از جمله نگاه به کتابخانه بخش کودک در وسعت بیشتر در طرح موردنظر دیده خواهد شد.
عرفانی ادامه داد: قطعاً با ساخت و احداث کتابخانه استاندارد اسدآباد  سرانه فضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به سطح میانگین استان خواهد رسید.

فرماندار اسدآباد نیز  از آغاز عملیات اجرایی دوباره کتابخانه استاندارد  اسدآباد  در بهار 1400  خبر داد.
سعید کتابی افزود: 2 میلیارد تومان اعتبار  به کتابخانه استاندارد اسدآباد از محل توسعه خدمات و تکمیل زیرساخت مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه ای و بحرانی اختصاص یافت.
وی با اشاره به اینکه اسدآباد شهرستانی دانشگاهی است و به کتابخانه نیاز دارد تصریح کرد:  قطعا واگذاری این طرح به نهاد کتابخانه روند شتاب گرفتن پروژه را به همراه  خواهد داشت
وی  در ادامه از افتتاح و بهره برداری پیشخوان کتابخوانی طویلان سفلی در دهه فجر سال جاری خبر داد و تصریح کرد:3 روستای بالای 1500 نفر جمعیت شهرستان شامل حسام آباد و وندر آباد و بادخوره  نیز قابلیت راه اندازی  پیشخوان کتاب را دارا هستند که در این رابطه نیاز است بخشداری ها نسبت به تامین زمین مورد نیاز به صورت جدی ورود پیدا کنند تا بتوان از طریق  خیران نسبت به راه اندازی این امر مهم اقدام کرد.
مهدی مرادیان‌تمجید، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسدآباد نیز فضای کتابخوانی شهرستان اسدآباد را ۱۵۷۶ مترمربع و سرانه فضای کتابخانه ای را به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت یک متر و ۳۶ سانت برشمرد و بیان کرد: با احداث و بهره برداری کتابخانه استاندارد اسدآباد قطعاً مشکل کمبود فضای کتابخانه ای شهر اسدآباد مرتفع خواهد شد.
وی در پایان تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی این شهرستان را در مجموع ۳۲۶۵ نفر برشمرد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ