فهرست

اخبار شهرستان‌ها

دومین قسمت ویژه برنامه لائودیسه در شهرستان نهاوند برگزار شد

آشنایی با ابعاد ناشناخته حوزه تمدنی فرهنگی زاگرس در گفتگوی با رییس بنیاد ایران شناسی منطقه زاگرس

دومین قسمت از ویژه برنامه لائودیسه در فضای مجازی به مناسبت روز ایران شناسی و ایرانگردی در شهرستان نهاوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان؛ به مناسبت روز ایران شناسی و ایرانگردی، دومین قسمت از ویژه برنامه لائودیسه با عنوان "آشنایی با ابعاد ناشناخته حوزه تمدنی فرهنگی زاگرس" با حضور میلاد امینیان رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نهاوند و دکتر محمدرضا عطایی رییس بنیاد ایران شناسی دفتر منطقه زاگرس در صفحه اینستاگرام اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نهاوند به صورت زنده برگزار شد.
ویژه برنامه لائودیسه با هدف انجام گفتگوهایی برای فرهنگ و تمدن با رویکرد کتاب و کتابخوانی، در شهرستان نهاوند برگزار می شود که این گفتگو دومین برداشت از این مجموعه بوده است.
در این گفتگو، دکتر عطایی ابتدا با بررسی کلی تاریخ ایران باستان، با معرفی پیشگامان ایران پژوهی و هدف آن ها از انتشار مقالات خود در خصوص تاریخ ایران باستان به معرفی برخی از یافته های آن ها پرداخت.
وی سپس ضمن ارائه گزیده‌ای از تمدن منطقه زاگرس و خدمات آن به دنیای باستان، در خصوص نقش نهاوند در شکل گیری تمدن منطقه زاگرس و دنیای باستان مستنداتی را ارائه کرد.
در پایان این برنامه کتاب "اطلس زاگرس" که توسط بنیاد ایران شناسی به چاپ رسیده است، توسط دکتر عطایی معرفی شد و توضیحاتی پیرامون مباحث آن ارائه شد.
 
نسخه قابل چاپ