فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مسئول کتابخانه شهید بهشتی ملایر:

نشست کتابخوان شهید بهشتی در ملایر برگزار شد

مسئول کتابخانه شهید بهشتی ملایر از برگزاری نشست کتابخوان به مناسبت هفتم تیرماه ،سالروز شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان ؛ بهارک بختیاری  اظهار داشت: با توجه به ایام سالگرد شهادت شهید دکتر بهشتی و با توجه به مزین بودن کتابخانه با نام بزرگ این شهید مظلوم با همکاری تعدادی از کتابداران شهرستان و دعوت از جناب آقای ناصر طاهرنیا نویسنده کتاب زندگینامه شهید بهشتی اقدام به برگزاری نشست کتابخوان شهید بهشتی شد.
وی  افزود: در این نشست که در فضای مجازی و از طریق صفحه اینستاکرام این کتابخانه پخش شد خانمها  مریم هنرجو،سمیه قربانی، مریم محمود پور و بهارک بختیاری به معرفی کتابهای بهشتی در زمین،جفای دوستان،زندگینامه شهید بهشتی و کتاب رساله ناتمام پرداختند.
بختیاری  تصریح کرد: در ادامه میهمان ویژه این نشست ناصر طاهرنیا از اهالی قلم و نویسنده بومی شهرستان ملایر به ایراد سخنانی در مورد کتاب منتشر شده و اشاره به گوشه هایی از زندگانی پر برکت و شنیدنی شهید دکتر بهشتی داشت.
 طاهرنیا  در این نشست با اشاره به اینکه نسل  جوان و نوجوان امروز تشنه ارائه الگویی عملی است افزود:با توجه به این مهم این کتاب را در قطع پالتویی و  با توجه به نیاز این گروه سنی تالیف نمودم.
  وی همچنین با اشاره به شخصیت بزرگ شهید مطهری  بیان کرد: این کتاب در قالب روایی و داستان اشاره به نکات برجسه ای در زندگی این شهید بزرگوار و از منظری دیگر جدا از منظر سیاست می پردازد.
طاهرنیا تسلط شهید بزرگوار به چهار زبان زنده دنیا ،ارتباط صمیمانه و توجه به نیازهای جوانان، تحصیلات  دانشگاهی در رشته فلسفه علاوه بر تحصیلات علوم دینی، تاسیس دبیرستان دین و دانش در قم، عدم دریافت شهریه متعارف در حوزه های علمیه توسط شهید بهشتی، حضور در خارج از کشور و تبلیغ معارف اسلامی در هامبورگ و... را از نکات قابل اشاره از زندگی شهید بهشتی  دانست و کتاب تالیف شده را حاوی نکاتی بسیار آموزنده برای نسل حاضر در شناخت و الگو پذیری از این شخصیت انقلابی و برجسته اعلام کرد.
 
نسخه قابل چاپ