فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در بخش زند شهرستان ملایر

پیشخان کتاب در روستای مهدویه ملایر افتتاح شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر از افتتاح پیشخان کتاب در روستای مهدویه از توابع بخش زند این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان،سید مهدی آخشیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر اظهار داشت: با توجه به رسالت کتابخانه‌ها در راستای در دسترس عموم  قرار دادن منابع کتابخانه‌ها و در جهت تسهیل این دسترسی در روستاهای فاقد کتابخانه که به دلیل تعداد جمعیت  کمتر امکان برخورداری از کتابخانه را ندارند طرح نوین ایجاد و تاسیس پیشخان کتاب در دستور کار ادارات کتابخانه‌های عمومی قرار گرفته است.
آخشیک افزود: در همین راستا با مساعدت دهیاری روستای مهدویه اقدام به اختصاص فضایی در حدود ۴۰ متر مربع به این امر شد که در ابتدای کار با سیصد نسخه کتاب آغاز به کار کرد. این پیشخان با همکاری کتابخانه شهید آزموده شهر زنگنه و با بهره گیری از امکانات مخزن این کتابخانه افتتاح شد.
گفتنی است با افتتاح این پیشخان روستاهای فاقد کتابخانه بخش زند شهرستان ملایر با سهولت بیشتر امکان دسترسی به منابع کتابخانه ای را خواهند داشت و این امر گام مهمی در توسعه و گسترش عدالت اجتماعی خواهد بود.
 
نسخه قابل چاپ