فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با ماه مبارک رمضان؛

«30 شب، 30 تفسیر» به همت کتابخانه عمومی گنجنامه برگزار شد

مسئول کتابخانه عمومی گنجنامه حسام آباد شهرستان بهار از برگزاری برنامه«30 شب، 30 تفسیر» همزمان با ماه مبارک رمضان به صورت مجازی به همت این کتابخانه خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حمیدرضا صحابتی‌نور، مسئول کتابخانه عمومی گنجنامه حسام آباد شهرستان بهار اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان  ۳۰ شب متوالی از طریق صفحه اینستاگرام کتابخانه گنجنامه هر شب ساعت ۲۲ به صورت زنده و مستقیم برنامه قرائت قرآن همراه با تفسیر برگزار شد.

وی افزود: هر شب برنامه با قرائت دعای شروع قرآن، تلاوت صفحه اول هر جزء بعلاوه تفسیر جزء مورد نظر همراه می شد. همچنین با طرح سوال از جزء جاری به قید قرعه به دو نفر از افرادی که پاسخ صحیح ارسال کرده بودند، هدیه ارزشمند کتاب «سه دقیقه در قیامت» تقدیم  شد، که هزینه خرید ۶۰ جلد از این کتاب ها توسط خیرین روستا تأمین شد.

مسئول کتابخانه عمومی گنجنامه حسام آباد شهرستان بهار ادامه داد: ۱۹ قاری ممتاز متشکل از اعضای کتابخانه و بومی روستا و میهمانانی از شهر همدان، تویسرکان، بهار، لالجین، که اکثرا از قراء و حافظان ممتاز کشوری بودند در این برنامه حضور داشتند.

صحابتی خاطرنشان کرد: حجت الاسلام صفری، روحانی و امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) روستای حسام آباد و حافظ کل قرآن کریم(بینادل) سخنران این برنامه در شب‌های ماه مبارک رمضان بود.

وی با بیان اینکه در هر برنامه به طور متوسط ۱۲۰ نفر حضور داشتند، گفت: زمان هر برنامه به طور متوسط ۲۵ دقیقه و کل زمان برنامه در طول ماه مبارک ۷۵۰ دقیقه بود و در هر مسابقه به صورت متوسط 50 نفر شرکت کردند.

مسئول کتابخانه عمومی گنجنامه حسام آباد شهرستان بهار اظهار داشت: این برنامه با هدف ترویج و تبلیغ زندگی به سبک قرآن و استفاده بهینه از فضای مجازی در ایام کرونا در راستای انجام فعالیت های فرهنگی و ترویج کتابخوانی اجرا شد. در آینده نزدیک محفل قرآنی و دائمی کتابخانه گنجنامه حسام آباد با حضور مسئولان و اعضای فعال کتابخانه افتتاح خواهد شد.   

نسخه قابل چاپ