فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با میلاد با سعادت امام رضا(ع)

آئین رونمایی از کتاب سقف کوتاه سقف بلنددر ملایر برگزار شد

همزمان با میلاد با سعادت امام رضا(ع) آیین رونمایی کتاب سقف کوتاه سقف بلنددر ملایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، همزمان با میلاد با سعاد امام هشتم، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آیین رونمایی کتاب"سقف کوتاه  سقف بلند" تالیف محمد احمدوند  در کتابخانه علامه امینی(ره) برگزار شد.
 در این نشست محمود خلیلی از نویسندگان و اهالی قلم شهرستان در ابتداي سخن اظهار داشت: به قول رضا براهنی: «بهترین قصه، قصه اي است که پس از پایان، در ذهن خواننده ادامه یابد و او را به تفکر درباره ي زندگی وادارد و  تخیل او را چنان مشتعل کند که او حوادث دیگري در تعقیب حوادث نتیجه شده از قصه در نظر آورد و زوایاي زندگی را دقیقاً کشف کند.»
وي ضمن برشمردن ویژگی‌ها و تفاوت داستان نویسان، افزود: تنها بخشی از نویسندگان هستند که از همان ابتدا، با استفاده از تخیل نیرومند خود که با سال‌ها تمرین و ممارست جدي و مطالعات بسیار به دست آمده، می‌توانند از صفر تا صد یک داستان را بنویسند. این گونه افراد نیز، هر جا که نیازمند گسترش داستان باشد با بهره گیري ازتجربیات و مشاهدات خود، داستان را پیش می برند.
خلیلی تم اصلی مجموعه داستان سقف کوتاه، سقف بلند را «تنهایی انسان» دانست و افزود: تمامی این مجموعه، ماحصلِ تلاش نویسنده براي نمایشِ تنهاییِ غمباري است که انسان امروز به واسطه اتفاقات و گسست و شکست روابط عاطفی در همین دوران به آن دچار شده و در تارهاي چسبنده آن گرفتار شده است.
او ادامه داد: هنر ساده نویسی و پرهیز از مغالطه و غلوگویی یکی از شاخصه‌هاي نوقلم‌هاي عرصه  داستان نویسی است. در این کتاب نیز نویسنده به  همان شیوه رفتار کرده، رفتاري که معقول است و براي جذب مخاطب عام ضروري است. از سوي دیگر، همان دلمشغولی‌هایی که این نویسنده را به نوشتن در مورد مسائل اجتماعی در نشریات واداشته، همچنان وي را ملزم کرده تا این دغدغه‌ها را در داستانهاي خود بروز دهد. داشتن این دلمشغولی‌ها نشان از تعهد و احساس مسئولیتی است که وي نسبت به جامعه دارد و بر این باور است که با نمایش معضلات به خوانندگان خود، می‌تواند گامی در جهت آگاهی بخشی و اصلاح امور بردارد.
محمد احمدوند، نویسنده کتاب اظهار داشت:کتاب «سقف کوتاه، سقف بلند» مجموعه هشت داستان است که در آنها دغدغه‌های ذهنی و اجتماعی خود را بیان کرده‌ام. اسم کتاب از اسم یکی از داستان‌ها گرفته شده که در جشنواره چهارگاه اصفهان رتبه اول را کسب کرده است. 
وی افزود: توالی موضوعی یا زمانی در انتخاب داستان ها وجود ندارد. ناشر این کتاب  مشهدی است و رونمایی کتاب را در روز ولادت امام رضا (ع) به فال نیک گرفت.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ