فهرست

فراخوان

اخبار شهرستان‌ها

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری کتابخانه‎های عمومی فامنین با جمعیت هلال احمر

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین از انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان،روح اله رسولی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین از انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر شهرستان خبر داد.
وی اظهار کرد: همانطور که حضرت علی(ع)می فرماید: در عجبم از مردمی که به غذای جسم خویش چه بسیار اهمیت می دهند، اما نسبت به کتاب و مطالعه که برای تغذیه روح آنان است این چنین بی اعتنا و بی توجه هستند!  کتاب از ضروریات فرهنگی یک جامعه مدرن است که متاسفانه در جامعه امروز ما نسبت به آن کمی بی رحمی می شود.
رسولی افزود: جمعیت هلال احمر از ارگان های مهم کشوری و حتی جهانی می باشد که در همه اتفاقات بدون هیچ چشم داشتی حضوری فعال و چشمگیر دارد که از همینجا مراتب تشکر خود را نسبت به ایشتن اعلام میداریم. و امیدواریم با این تفاهم بتوانیم در عرصه آموزش کتاب و مطالعه و همینطور برگزاری کارگاه های آموزشی کمک های اولیه نقشی در کمک به افراد داشته باشیم.
سجاد عرب پور سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان فامنین گفت: بی شک تأثیر یک کتاب داستان در رفتار کودک اگر بیشتر از درس آموزگار نباشد، کمتر نیست و به همین دلیل است که به نقش مؤثر کتاب‌های داستان در گسترش بینش کودکان توجه ویژه می شود.
وی افزود: در کنار این عامل مهم اشتغال بیش از حد والدین هم، فرصت مطالعه در منزل را می گیرد و آنان نمی توانند الگوی مناسبی برای فرزندان خود در زمینه مطالعه داشته باشند. برای خانواده هایی که به سعادت و خوشبختی فرزندان خود علاقه مندند و حاضرند در جهت رشد فکری و معنوی آنان سرمایه گذاری کنند، این راه ها در ایجاد انگیزه و عادت به مطالعه در کودکان کارساز است.
 سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان فامنین تصریح کرد: اگر دانش آموز در مدرسه با کتاب آشنا شد و لذت مطالعه، خودآموزی و افزایش معلومات عمومی را درک کرد و به مطالعه خود گرفت، در تمام دوران زندگی از کتاب دست نمی کشد.
عرب پور ادامه داد: در این میان نباید از نقش کتابخانه های عمومی در ایجاد انگیزه و عادت به مطالعه غافل ماند و در همین راستا هلال احمر شهرستان حاضر به همکاری با اداره کتابخانه های عمومی برای انجام این کار مهم به وسیله برگزاری کارگاه های آموزشی می باشد.
در پایان از دو تن از اعضای فعال در کتابخانه و جمعیت هلال احمر تقدیر بعمل آمد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ