فهرست

فراخوان

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار رزن؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن به ریاست فرماندار برگزار شد.

به  گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته ترویج فرهنگ مطالعه شهرستان رزن با حضور سید رضا سلامتی  فرماندار رزن، فرهاد خاوری معاون امور اداری و مالی اداره کل کتابخانه‌های  عمومی استان همدان و دیگر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری رزن برگزار شد.
فرماندار رزن در این جلسه کتابخانه‌ها را از مهمترین عوامل تأثیرگذار در توسعه همه‌جانبه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه عنوان کرد و گفت: با توسعه زیرساخت‌های صحیح مطالعه می‌توان مسیر رشد و توسعه را سریع‌تر پیمود.
سید رضا سلامتی  افزود: با توجه به اینکه شهرستان رزن خاستگاه علما بوده و دارای سابقه مذهبی و فرهنگی است در شاخص‌های مختلف کتابخانه‌ای رشد مناسبی داشته و به جایگاه مطلوبی در سطح استان دست یافته است.
 فرماندار شهرستان رزن  در  این جلسه بر لزوم افتتاح کتابخانه عمومی شهدای گمنام این شهرستان در ایام دهه فجر  تأکید کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رزن  در ادامه گزارشی از اقدامات کتابخانه ها در ایام کرونا را ارائه کرد.
علی اصغر توکلی تصریح کرد: ارائه معرفی های متنی کتاب، نمایشگاه‌های مجازی کتاب، قصه گویی برای کودکان، نشست‌های شعری(حافظ خوانی و شاهنامه خوانی )، برگزاری نشست‌های کتابخوان مجازی و ...از جمله برنامه‌هایی است که در ایام کرونا از طریق فضای مجازی در گروه‌ها و کانال‌های کتابخوانی و در پیام رسان‌های بله ، وات ساب و اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود.
وی همچنین افزود: با توجه به وضعیت کرونا در شهرستان و تعطیلی کتابخانه‌ها خدمات عضویت، امانت و تمدید کتاب به صورت غیر حضوری اجرا می شود.
رئیس اداره شهرستان رزن تصریح کرد: انشاالله به جهت عدم فاصله و قطع نشدن ارتباط با اعضا فعالیت‌های فرهنگی به صورت مجازی وغیر حضوری  تداوم خواهد داشت.
گفتنی است، در حال حاضر 6 باب کتابخانه نهادی ویک باب کتابخانه  مشارکتی در سطح شهرستان رزن در حال فعالیت هستند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ