فهرست

فراخوان

اخبار شهرستان‌ها

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر:

کتاب قصه ما راست بود در ملایر رونمایی شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر از رونمایی کتاب قصه ما راست بود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، سید مهدی آخشیک  اظهار داشت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر از کتاب "قصه ماراست بود"نوشته آقای محمود خلیلی از نویسندگان بومی شهرستان رونمایی شد.
در این مراسم سرهنگ فتحی از یادگاران دفاع مقدس از این کتاب  به عنوان روایتگری واقعی از رشادتهای جوانان این مرزو و بوم در دفاع مقدس یاد کرد و افزود: آثاری از این دست  برای انتقال مفاهیم عمیق دفاع مقدس به نسلهای سوم و چهارم بسیار ارزشمند و ضروری می باشد. ایشان همچنین به 2896 روز مقاومت نا برابر ایران اسلامی با استکبار جهانی اشاره نمود و افزود:دفاع مقدس ما عرصه ای برای نمایش حقانیت و عزم و اراده وصف ناپذیر جوانان ما بود که در این کتاب با روایتی  ملموس و دلنشین به تصویر کشیده شده است.
در ادامه سرهنگ اکبری طی سخنانی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر یکی از رازهای پیروزی انقلاب اسلامی را برخورداری از رهبری دینی امام خمینی (ره) دانست و افزود :عظمت نگاه و وسعت تفکر امام خمینی پشتوانه ای عظیم در جهاد ملت مظلوم ایران بود و همگان را به هوشیاری در برابر فتنه ها و تحریف  احتمالی افکار امام خمینی (ره) دعوت کرد. و از امام خمینی(ره) به عنوان شخصیتی استکبار ستیز یاد کرد و افزود: این روحیه لازم است که تا همیشه نصب العین رهروان ایشان قرار گیرد.
در ادامه این برنامه محمود خلیلی نویسنده بومی شهرستان به  ایراد سخن پرداخت و کتاب قصه ما راست بود را نتیجه تلاش سه ساله خود دانست و بیان داشت:این کتاب که شامل 15 داستان به روایت عینی ایشان از سالهای حضور  در جبه ها های نبرد حق علیه باطل است به روایتی داستانی از واقعیتهای پیش آمده در آن دوران می پردازد وی در پایان کتاب  را به گردان زرهی لشکر انصارلحسین(ع) استان همدان که خود افتخار رزم در آن گردان را در کنار شهدای والا مقام داشته اند تقدیم کرد.
محمود خلیلی همچنین از انتشار قریب الوقوع دو اثر دیگرخود   در حوزه دفاع مقدس خبر داد.
در پایان این مراسم  ضمن رونمایی از کتاب ارزشمند قصه ما راست بود جوایز مسابقه کتابخوانی سردار دلها که به مناسبت اولین سالگرد شهادت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود به برندگان این مسابقه اهدا شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ