فهرست

فراخوان

بازتاب اخبار

برپایی نمایشگاه مجازی کتاب در ملایر

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر از برپایی نمایشگاه مجازی کتاب در این شهرستان خبر داد.

سید مهدی آخشیک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر همسو با سیاست‌های کلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در فضای مجازی در حال انجام است.

وی با اشاره به همکاری کتابداران روستایی در تهیه ماسک و ضدعفونی کتابخانه‌ها در ادامه از برگزاری سه نشست مجازی کتابخوان با عنوان نماز، فرزندپروری و غدیر خبر داد و گفت: بزرگداشت روز کشتی با حضور رییس هیئت کشتی ملایر، بزرگداشت علامه امینی، بزرگداشت علامه مجلسی از دیگر برنامه‌هایی بود که در فضای مجازی برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر گفت: با توجه به گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن هماهنگی با محمود خلیلی نویسنده بومی شهرستان مولف کتاب «قصه ما راست بود» اقدام به معرفی مجازی این کتاب ارزشمند کردیم.

وی به برپایی نمایشگاه مجازی کتاب، معرفی متنی کتاب توسط همکاران و انعکاس در فضاهای مجازی در راستای تولید محتوای فرهنگی، معرفی تصویری کتاب توسط همکاران و اعضا و معرفی صوتی کتاب توسط کتابداران را از دیگر اقدامات این اداره از زمان شیوع کرونا دانست.

آخشیک در ادامه از راه اندازی  صفحه‌های مجازی در شبکه‌های اجتماعی و ایجاد وبلاگ برای دسترسی بهتر شهروندان و آسان‌سازی ارتباط مخاطبان با کتابخانه‌ها خبر داد و گفت: در راستای مقابله با ویروس کرونا و آشنایی کودکان برای مقابله با آن، پویش «ما کرونا را شکست می‌دهیم» راه‌اندازی و تصاویر و نقاشی‌های کودکان در فضای مجازی منعکس شد.

وی یادآور شد: برگزاری مسابقات کتابخوانی برخط «سلام بر ابراهیم» با موضوع «زندگی شهید ابراهیم هادی» با بیش از ۷۰۰ شرکت‌کننده و خطبه غدیر با بیش  از ۶۰۰ شرکت‌کننده از دیگر اقدامات  نهاد کتابخانه‌های عمومی ملایر طی این مدت بوده است.