نشست ب1

نشست بهار 4

نشست بهار 6

نشست بهار 7

نشست بهار 8

نشست بهار9
1397/9/6 سه‌شنبه به همت کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار برگزار شد؛ نشست تخصصی کتاب‌خوان کیمیاگران خاک در شهرلالجین رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ‌بهار گفت: نشست تخصصی کتاب‌خوان کیمیاگران خاک با موضوع هنر سفال و سرامیک و شهر جهانی لالجین همزمان با بیست وششمین دوره هفته کتاب برگزار و با استقبال مردم ربرور شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معصومه فزونی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار، از برگزاری نشست کتاب‌خوان "کیمیا گران خاک" با موضوع هنر سفال و سرامیک با حضور  عاطفه زارعی؛ مدیر کل کتابخانه‌های عمومی ، احسان قنبری؛ فرماندار شهرستان بهار، معاونین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، بخشداران بخش‌های لالجین ،مرکزی و صالح‌آباد، شهردار لالجین، مسئولین شهرستان و هنرمندان سفال‌گر لالجین و اقشار مختلف در شهر جهانی سفال، لالجین، خبر داد.

فزونی با بیان اینکه این نشست همزمان با رویداد "همدان 2018" و با هدف ترویج کتابخوانی در میان هنرمندان سفالگر و معرفی شهر جهانی لالجین برگزار شد، عنوان‌داشت: شش اثر با موضوع هنر سفال و سرامیک توسط اساتید و پژوهشگران، معرفی شد.

کتاب، زیبایی‌شناسی سفال، نوشته ناصر مقدم پور؛  توسط نویسنده کتاب معرفی شد که در این کتاب از منظری خاص به موضوع سفال و سفال‌گری پرداخته شده است، در این کتاب سعی شده تحولات تاریخی و اررزش‌های زیبایی شناختی و هنری، سفال‌گری درسراسر نقاط زمین در اختیار خواننده قرار بگیرد.

کتاب، زیبایی‌شناسی کاشی، نوشته ناصر مقدم پور؛ دومین کتاب معرفی شده در این نشست بود که این کتاب بیان می شود، کاشی یکی از حوزه‌های هنری و فنی ایران است که از منظر هنرپژوهان و گردشگران خارجی نماد هنر و معماری ایران نیز محسوب می‌شود، ضمن اینکه کاشی نقطه تلاقی سه هنر اصلی ایران در دوره اسلامی یعنی معماری ، صنایع دستی و کتابت است .

کتاب، سفال درمانی، نوشته علی زاده‌محمدی؛ توسط حمیدمحبی؛ شهردار لالجین معرفی شد که در این کتاب تاریخچه سفال‌گری ، ابزار سفال و روش‌ها و تکنیک‌های آن بررسی شده و تمرینات بسیاری برای افراد و گروه‌های سنی مختلف آورده شده است .

سفال‌درمانی یکی از روش‌های هنر درمانی است که با استفاده از گل به افراد کمک  می کند که به حل مسائل و مشکلات روحی بپردازند.

کتاب، صنعت لعاب‌سازی و رنگ‌های آن، نوشته میرمحمد عباسیان؛  توسط محمد سلیمی؛ پژوهشگر سرامیک معرفی شد که این  کتاب حاوی اطلاعات کاملی در زمینه لعاب شامل مواد اولیه، ویژگی‌ها، روش فراوری، فرمول نویسی و ساخت انواع لعاب تا شرح آزمایشات مربوط به کنترل لعاب و نیز رفع عیوب احتمالی را در اختیار خواننده قرار می دهد.

کتاب، آموزش هنر و فن سفال‌گری و سرامیک، نوشته سعید گرجستانی؛ توسط  ندا رحمانی‌نسب؛ پژوهشگر سرامیک، معرفی شد، این کتاب با معرفی انواع خاک‌ها از جمله کائولن و بال کلی آغاز می شود و سپس در خصوص روش‌های شکل‌دهی و طراحی مباحثی را مطرح می کند.

کتاب، نوآوری‌باز پارادایم‌نوین آفرینش و تجاری‌سازی فناوری، نوشته هنری‌چسبرو؛ توسط فرهاد فرهانجی؛ پژوهشگر مواد و سرامیک، معرفی شد که در این کتاب برای اولین بار مفهوم نوآوری باز درمقابل نوآوری بسته مطرح شده است، که در نوآوری بسته صفر تا صد فرایند نوآوری از ایده‌پردازی تا تجاری‌سازی در داخل مرزهای شرکت انجام می پذیرد، اما در مفهوم جدید نوآوری باز بر تشریک مساعی در خلق ایده‌های نو تاکید می شود.

در ادامه این نشست از معرفی کنندگان کتاب با اهدا لوح سپاس و تندیس ویژه نشست تقدیر بعمل آمد.

تعداد بازديد اين صفحه: 209