1
1397/9/6 سه‌شنبه درشهرستان تویسرکان برگزار شد؛ نشست کتاب‌‌خوان مفاخر شهرستان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان گفت: به مناسبت بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی، نشست کتاب‌‌خوان مفاخر شهرستان تویسرکان، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مهدی کریمی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان، گفت:  همزمان با ایام هفته کتاب، و به مناسبت بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی، نشست کتاب‌خوان مفاخر شهرستان تویسرکان ، در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی رضی الدین آرتیمانی  برگزار شد.
کریمی افزود: در این نشست، که با حضور مسئولین و علاقه‌مندان و دوست‌داران کتاب، اهالی کتاب و فرهنگ، نویسندگان، شهرستان انجام شد  شش نفر از مفاخر تویسرکان اقدام به معرفی کتاب کردند.
در ابتدای این نشست، محمد قاسمی؛ دکترای ادبیات فارسی و مدرس دانشگاه،  کتاب «تویسرکان»، نوشته محمد مقدم گل محمدی، را معرفی کرد.
قاسمی اظهار‌داشت: این کتاب در خصوص زندگی شهرستان تویسرکان و مردم این خطه است، نوع زندگی، محله‌های شهر که در دو جلد به چاپ رسیده که در جلد اول سیری در اوضاع طبیعی، تاریخی، اقتصادی و اجتماعی و جلد دوم گزیده رویدادهای یک سده شهرستان آمده است.،
جلیل سوری؛ محقق و پژوهشگر در حوزه دفاع مقدس، و راوی حماسه‌های ملت ایران در دفاع هشت ساله در اردوهای راهیان نور، جانباز بالای قطع عضو بالای 50 درصد  نیز در این نشست، به معرفی کتاب «مهتاب خین» خاطرات شفاهی سردار همدانی به نویسندگی حسین بهزاد پرداخت و گفت: شهید حاج حسین همدانی مردی بود که صدای خستگی را نمی شنید و از اول خود را در دفاع از اسلام رزمنده کرده بود تا بالاخره در حلب به سوی معبود پرواز نمود .
وی با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب به کتاب‌های دفاع مقدس توجه ویژه دارند، عنوان کرد: معرفی کتاب مهتاب خین نه فقط معرفی، بلکه  بیان ویژگی‌های مردانی است که لبیک گویان به ندای امام امت خود در پاسداشت از کیان ایران اسلامی استوار ماندند وبه طور قطع  این کتاب در ترغیب افراد به سمت کتابخوانی موثر است.
علی الوندی؛ متخلص به سالک نویسنده بومی، 13 عنوان کتاب از جمله( برگ سبز تحفه درویش،خوشه های معرفت و عرفان، گلزار عرفان و ...)، دیوان رضی الدین آرتیمانی از مکتوبات خود را معرفی کرد و اظهار داشت: این کتاب زمانی تالیف شده که نیاز به جمع‌آوری اشعار این شاعر به شدت احساس می شد، اشعار این شاعر عصر صفوی باید جمع‌آوری و چاپ می شد تا عمق سخن او برای همگان پدیدار شود.
ابراهیم طاهرزاده؛ نویسنده 3 کتاب درباره آداب و رسوم مردم تویسرکان، کتاب «هزار مثل در گویش تویسرکانی»، را معرفی و بیان کرد: بنده چون نویسنده کتاب هستم مطالب را در طول مدت چهار سال و به صورت میدانی جمع آوری نمودم، که ضرب المثل‌های شیرین با گویش تویسرکانی را نوشته و سعی براین بوده ادبیات فولکلور محفوظ باشد.
در نهایت نیز حسین بیات(وامق)؛ پژوهشگر شاعر آئینی و بومی، کتاب «نگرشی بر جایگاه و نقش زنان در دوران تاریخ»، به نویسندگی محمد مقدم‌گل‌محمدی را معرفی کرد.
وی با اشاره به اینکه این کتاب دارای دو جلد است که در حال حاضر جلد اول به چاپ رسیده است گفت: این کتاب پژوهشی درباره جایگاه زنان ایران از دوران آغازین تمدن بشر تا عصر حاضر  و نقش آنان در ساختار جامعه، مذهب، حکومت و خانواده برچه وجهی بوده است اشاره دارد.
کتاب به نقش زنان ایران در بنیانگذاری تمدن اشاره داشته و در مجموع اوضاع و احوال زنان در تاریخ ایران اشاره دارد.
همچنین در این مراسم، دو کتاب نویسندگان جوان بومی تویسرکان(سجاد ترکاشوند و سعیده سلیمانی) با نام «تضمین» و «وثیقه‌های دین از منظر فقه و حقوق»، در نقد ازدواج سفید توسط مسئولین شهرستان رونمایی شد.
همچنین رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان از اجرای برنامه های متنوع در کتابخانه عمومی بعثت به مناسبت هفته کتاب خبر داد و گفت: جمع خوانی کتاب«به سفارش مادرم»، با حضور جمعی از بانوان روستا، کلاس‌های روانشناسی تربیت فرزند با حضور روحانی و معرفی  کتاب«اسلام وتربیت کودکان»، برگزار شد.
تعداد بازديد اين صفحه: 182