11

333
1397/9/6 سه‌شنبه در فامنین برگزار شد؛ دوره آموزشی فضای مجازی با محوریت بررسی تهدیدات و فرصت‌های شبکه های اجتماعی دوره آموزشی فضای مجازی با محوریت بررسی تهدیدات و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی در کتابخانه عمومی شهید مطهری فامنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان،دوره آموزشی، فضای مجازی با محوریت بررسی تهدیدات و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی با حضور والدین و جمعی از نوجوانان در سالن شهدای گمنام کتابخانه عمومی شهید مطهری فامنین برگزار شد.

این دوره در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های سخنرانی عمومی با موضوعات اجتماعی و خانواده مصوبه نشست فوق العاده شورای معاونین نهاد در فامنین و با هدف ارتقای سطح دانش و بصیرت مردم این شهرستان نسبت به مسائل اجتماعی، روان‌شناختی و مهارت‌های زندگی، برگزار شد.

قائد میرابیان؛ مدرس دوره آموزشی فضای مجازی، به اهمیت بررسی تهدیدات و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی، اشاره‌داشت و گفت: مهم‌ترین هدف شبکه‌های اجتماعی گسترش ارتباطات میان فردی است که مردم در آنها می توانند، نظرات، علاقه مندی‌ها و  محتوا را با سایرین به اشتراک بگذارند.

وی در ادامه به انواع شبکه‌های اجتماعی از لحاظ کاربردی، اشاره و بیان کرد:  این شبکه‌ها شامل، شبکه‌های اجتماعی عمومی مانند فیس بوک – توئیتر، شبکه‌های اجتماعی اشتراک فیلم و موسیقی مانند یوتیوب YouTube، شبکه‌های اجتماعی موبایل مانند وایبر، تانگو، واتس اپ، تلگرام ، و شبکه‌های اجتماعی کسب و کار می شوند.

میرابیان به تقسیم بندی شبکه‌ها از نظر دسترسی، نیز اشاره کرد و گفت: این شبکه‌ها شامل، شبکه‌های اجتماعی تحت وب مانند فیس بوک-توئیتر و شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه می شود.

وی در نهایت به بیان تهدید‌ها و فرصت‌های فضای مجازی پرداخت و اظهار کرد: کسانیکه با فضای مجازی و انوع شبکه‌های اجتماعی سرو کار دارند باید نسبت به تهدیدات و فرصت‌های آن آگاهی کامل داشته باشند.

تعداد بازديد اين صفحه: 152