2

3
1397/9/1 پنجشنبه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در ملایر انجام شد؛ برگزاری نشست تخصصی کتاب‌خوان مفاخر همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، نشست تخصصی کتاب‌خوان مفاخر شهرستان ملایر برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سید مهدی آخشیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر از برگزاری نشست کتابخوان مفاخر خبر داد.
آخشیک افزود: به مناسبت هفته کتاب و در راستای معرفی هر چه بیشتر مفاخر شهرستان ملایر به نسل‌های جوان و پاسداشت سال‌ها خدمت و مجاهدت فرهنگی در تعالی فرهنگ بومی این شهرستان نشست کتابخوان مفاخر در ایام هفته کتاب با همکاری کانون بازنشستگان کشوری و شهرداری ملایر برگزارشد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر اظهار داشت: این نشست فرهنگی با معرفی «دیوان اشعار قهرمان خان پاکبین آورزمانی» ،کتاب «اسرار شادی» مرحوم حاج‌محمد ملایری، کتاب «سه دریک» حاج عبدالکریم ترابی، و کتاب «مگرلب زیپ دارد» غلامرضا بکتاش برگزارشد.
آخشیک افزود :این برنامه با اجرای موسیقی سنتی و اهدای لوح تقدیر و جوایزی به معرفی کنندگان کتاب در نشست مفاخر شهرستان به پایان رسید.
 در ادامه رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر به دیدار با پیشکسوتان کتابداری در ملایر اشاره داشت و گفت: درایام گرامیداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران طبق سنت هر ساله اقدام به دیدار و دلجویی از پیشکسوتان کتابداری در شهرستان ملایر شد.
آخشیک بیان‌داشت: امسال نیز در هفته کتاب به همراه تعدادی از کتابداران با احمد اسد ایوبی و قربانعلی گمار، از کتابداران خوشنام و بازنشسته این اداره دیدار و از زحمات و تلاش‌سال‌ها خدمت آنها تقدیر شد.
همچنین در طول این هفته برنامه‌های متنوعی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر انجام شد، که از آن جمله می توان به افتتاح کتابخانه مدرسه ابتدایی شاهد، حاج طوسی، با مشارکت کتابخانه عمومی علامه امینی ملایر، برگزاری برنامه‌های خلاقانه در کتابخانه دانشجو ملایر به مناسبت بیست و ششمین دوره هفته کتاب، و با حضور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه، معرفی کتاب توسط مسئولین بخش جوکار، برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه ولایت، و .. اشاره داشت.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 209