2
1397/9/1 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: کتابخانه محیطی بارور برای یادگیری است مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی شبکه‌ای از مشارکت مدنی و فرهنگی است که به تصویر و درک ماهیت اجتماع و شکل‌گیری آن کمک می‌کند، افزود:‌ این مجموعه محیطی بخشنده و بارور برای یادگیری شخصی است.
  به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان دردرآیین نکو‌داشت بیست و ششمین دوره کتاب و کتابخوانی و تجلیل از کتابدران برتر استان همدان، اظهار کرد: در بیست و ششمین دوره کتاب و کتابخوانی هستیم و هر سال که می‌گذرد بر مسؤولیت فرهنگی و اجتماعی مسئولان، کتابداران، مشاوران و خادمان فرهنگی افزوده می‌شود.
وی بیان کرد: با نگاه منتقدانه و تحلیلی شکاف بین نیاز و خدمات اطلاعاتی را باید مورد ارزیابی قرار دهیم که این مهم بستگی به هدف‌گذاری در دسترسی به شاخص‌های توسعه پایدار دارد.
مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی  استان همدان با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی شبکه‌ای از مشارکت مدنی و فرهنگی است که به تصویر و درک ماهیت اجتماع و شکل‌گیری آن کمک می‌کند، افزود:‌ این مجموعه محیطی بخشنده و بارور برای یادگیری شخصی است.
 دکتر زارعی با تاکید به اینکه کتابخانه‌های عمومی فضایی برای یافتن لذت و رشد شخصی از طریق یادگیری به کمک کتابداران متخصص و منابع و ابزار تحقیقاتی است، خاطرنشان کرد: کتابخوانی فرصت‌هایی برای بنای فرهنگی محسوب می‌شود.
 زارعی به ارزش وجودی کتابداران دانش‌مدار اشاره کرد و افزود: کتابداران فعال کتابخانه‌های عمومی تنها به مدرک اطلاعاتی و تحصیلی اکتفا نمی‌کنند بلکه در کنار آن به همراه تعهد سازمانی با تلاش و کوشش به فرد دانش‌مدار تبدیل می‌شوند.
مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی  استان همدان از دست‌‌یابی استان همدان طی دو سال متوالی به شاخص‌های کتابخوانی خبر داد و گفت: تمام اقدامات به دلیل زحمات کتابداران بوده که باید قدردان آنها بود.
وی با اشاره به اینکه تمام مجموعه کتابداران کتابخانه‌های عمومی کتابدار هستند، افزود: تمام ما سربازان این نظام هستیم و کمک می‌کنیم تا ایران اسلامی به شاخص‌هایی از مطالعه و کتابخوانی در سطح جهان نزدیک شود.
زارعی با بیان اینکه امیدواریم در منطقه خاورمیانه در حوزه مطالعه و کتابخوانی سرآمد باشیم، گفت: وقتی رتبه کشوری به دست می‌آوریم این نیست که کار ما تمام شود بلکه وقتی انسان به درجه‌ای از علم می‌رسد، آغاز تمرین مسئولیت‌های بیشتر و اشتراک دانش است.
وی با تاکید به اینکه اگر قرار است سهم خود را از لحاظ دانش‌مداری ادا کنیم باید دانش و اطلاعات خود را به اشتراک بگذاریم، بیان کرد: امیدواریم در ارتقای شاخص‌های مطالعاتی استان تاریخ و تمدن ایران‌زمین از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه طبق گفته دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کتابدار باید در حوزه پنج‌گانه سیاسی، دینی، فرهنگی، اجتماعی و حرفه‌ای و سازمانی آگاهی لازم را داشته باشد و در این راستا تلاش کند، بر تبدیل کتابخانه‌ها از یک مرکز امانت کتاب به یک کانون فرهنگی، اجتماعی و مرکزی برای ارتقای سواد سلامت حرفه‌ای و اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.
 وی با بیان اینکه طی یک سال اخیر اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان افتخارات خوبی به دست آورد، گفت: کسب رتبه‌های برتر جشنواره‌های عشایر و روستاهای دوستدار کتاب توسط کتابداران کتابخانه‌های عمومی روستایی از جمله افتخارات است.
وی به رشد بیش از 115 درصدی شرکت‌کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و افزود: 45 هزار و 699 نفر در این جشنواره شرکت کردند که کتابداران نیز در این زمینه جهادگونه تلاش می‌کردند.
تعداد بازديد اين صفحه: 194