5

4

3

2

1

8

7

6
1397/8/27 يكشنبه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛ برگزاری نشست کتاب‌خوان اختصاصی مفاخر شهرستان همدان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، نشست مفاخر شهرستان همدان با حضور مسئولان استانی، اهالی کتاب و فرهنگ، مفاخر و... برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، همزمان با بزرگداشت بیست و ششمین دوره کتاب و کتابخوانی، نشست کتاب‌خوان مفاخر شهرستان همدان با حضور مسئولان استانی، عباس‌صوفی؛ شهردار‌همدان، سعید‌خوشبخت؛ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری همدان، مسئولان شهرستان، اهالی فرهنگ و کتاب، مفاخر همدان، دکتر عاطفه‌زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معاونین کتابخانه‌های عمومی استان، سعید محبیان؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، و .. در مرکز همایش‌های قرآنی همدان برگزار شد.
در ابتدای این نشست، محمد‌صادق صبا؛ متخصص بیماری‌های کودکان و مدیرعامل مجمع خیرین سلامت، کتاب «در باب حکمت زندگی»، نوشته آرتور شوپنهاور و ترجمه محمد مبشری، را معرفی کرد.
صبا اظهار‌داشت: این کتاب در خصوص زندگی سعادتمند است، که در مورد سعادتمندی  بشر سخن می گوید و در این کتاب یاد می گیریم که گدای تندرست بسیار سعادتمند از ثروتمند بیمار است، و این کتاب، یک کتاب فلسفی است.
پرویز ملک‌زاده، محقق و پژوهشگر در حوزه گیاهان، و فعال محیط‌‌ زیست، نیز در این نشست، به معرفی کتاب «گلستان ضرب المثل‌ها» به نویسندگی شبنم کریمی پرداخت و گفت: هر ایرانی باید در زندگیش یکبار هم که شده این کتاب را بخواند چراکه در زندگانی بسیار تاثیر گذار است.
وی با بیان این مطلب که کتاب و کتابخوانی به رونق بیشتری نیاز دارد، عنوان کرد: معرفی کتاب و بیان ویژگی‌های آن در ترغیب افراد به سمت کتابخوانی موثر است.
دکتر پرویز‌اذکائی پژوهشگر برجسته تاریخ و فلسفه، کتاب«مجمل التواریخ والقصص»، نوشته ابن شادی اسدآبادی، را معرفی کرد و اظهار داشت: این کتاب زمانی تالیف شده که همدان، پایتخت ایران بوده است، و این کتاب، در مورد تاریخ، و آداب و رسوم گذشته همدان، به ویژه پیش از اسلام بوده،‌ به گونه‌ای در این کتاب به تاریخ آل بویه و فرماندهان گمنام پرداخته شده است.
رضوان‌سلماسی، کوهنورد و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان، کتاب «جایی برای زنان بروی قله آناپورنا»، را معرفی و بیان کرد: نویسنده این کتاب آرلن بلام است که داستان پیروزی و تراژدی اولین تیم مستقل زنان در تلاش برای دستیابی به یکی از بلندترین قله‌های دنیا، یعنی فتح قله آناپورنا را بازگو می کند.
وی عنوان کرد: در لحظه لحظه این کتاب تلاش وصف ناشدنی زنان را بازگو می شود که در سال ۱۹۸۷ موفق به فتح این قله می شوند.
سلماسی این کتاب را الگویی برای افراد جامعهبه ویژه بانوان دانست و  تصریح‌کرد: ما در زندگی خود قله‌های آناپورنا‌های زیادی داریم که میتوانیم با تلاش آن را فتح کنیم.
در نهایت نیز علی اکبر فامیل روحانی؛ استاد دانشگاه و پژوهشگر، کتاب «روش تحقیق بر تکیه بر علوم قرآنی و حدیث»، به نویسندگی احمد پاکت چی را معرفی کرد.
وی با اشاره به اینکه این کتاب دارای چهار فصل، است، گفت: فصل اول کتاب به ایجاد زبان مشترک اشاره دارد که روش‌های واکاوی و توجهات قرآنی و بازخوانی الگو را بیان می کند.
فامیل روحانی تصریح کرد: تغییر واژه‌ها و معانی در گذر زمان و نحوه یادداشت برداری، استفاده از نکات قرآنی مواردی است که در این کتاب عنوان شده است.
همچنین در این مراسم، پیام، امیرخجسته؛ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در خصوص هفته کتاب و کتابخوانی قرائت شد.
و در پایان مراسم از دکتر محمد‌صادق صبا؛ پرویز ملک‌زاده، دکتر پرویز اذکائی؛ رضوان سلماسی؛ علی اکبر فامیل روحانی تجلیل شد، و کتاب گلستان سعدی، به شهردار همدان، تقدیم شد.
تعداد بازديد اين صفحه: 224