5

4

3

2

1
1397/8/27 يكشنبه در فامنین برگزار شد؛ دوره آموزشی روابط بین فردی با محوریت فرزند پروری ویژه والدین رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین گفت: دوره آموزشی روابط بین فردی با محوریت فرزند پروری ویژه والدین در کتابخانه عمومی شهید مطهری فامنین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، روح‌اله رسولی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین، با اعلام این مطلب که دوره آموزشی روابط بین فردی با محوریت فرزند پروری ویژه والدین، با حضور محمد اسماعیل ابراهیمی؛ دکترای روانشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر پژوهش موسسه تئوری انتخاب ایران، برگزارشد، اظهار داشت: این دوره آموزشی، با حضور والدین، در سالن شهدای گمنام کتابخانه عمومی شهید مطهری فامنین برگزار شد.
رسولی با تاکید بر اینکه این دوره در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های سخنرانی عمومی با موضوعات اجتماعی و خانواده مصوبه نشست فوق العاده شورای معاونین نهاد در فامنین و با هدف ارتقای سطح دانش و بصیرت مردم این شهرستان نسبت به مسائل اجتماعی، روان‌شناختی و مهارت‌های زندگی برگزار شد، عنوان کرد: در این دوره مباحثی چون فرزند پروری، شیوه‌ها و اصول صحیح فرزند پروری، نحوه برقراری ارتباط با نوجوانان، نیاز‌های اساسی نوجوانان، عشق ورزی به نوجوان و ... مطرح شد.
 محمد اسماعیل ابراهیمی؛ دکترای روانشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر پژوهش موسسه تئوری انتخاب ایران در این جلسه با بیان اینکه عوامل متعددی شخصیت یک نوجوان را شکل می دهند، بیان کرد: صفات ارثی که از ژن‌ها به ارث می رسند، خانواده و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند و سبک فرزندپروری والدین، شاید تنها عاملی است که والدین بر آن کنترل دارند.
وی افزود: پدر و مادر به فرزند خود یاد می‌دهند و می‌فهمانند که یک انسان منحصربفرد است، عمیقا دوست داشته می‌شود و شایسته شاد بودن است، و این احساس‌ها می توانند یک عمر دوام داشته باشند.
ابراهیمی ابراز کرد: در نهایت حاصل تربیت درست فرزندان، پرور‌ش انسانی با عزت نفس ( دارای مهارت‌های مختلف اجتماعی،حرفه‌ای و احساس ارزشمندی)، اخلاق مدار، مسئولیت پذیر و واقع بین است که انتخاب‌های موثری در جهت رفاه و شادکامی خود و دیگران دارد.
وی خطاب به والدین با بیان اینکه مساله اساسی این است که فرزندان مان را دوست بداریم و دست از حمایت و تربیت آنها بر نداریم، تصریح کرد: اگر اشتباهی مرتکب شدیم شجاعانه از آنها عذرخواهی کنیم، از گفتن « نه » به آنها نترسید و برای تصمیم‌هایی که می گیرید، برای آنها دلیل بیاورید و از آنها توقعی بیشتر از آن چیزی که واقعا می‌توانند انجام بدهند نداشته باشید.
تعداد بازديد اين صفحه: 161