1

2
1397/8/26 شنبه به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛ سخنرانی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند در نماز جمعه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند در سخنرانی نماز جمعه نهاوند به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: برنامه‌های مختلف و متنوعی به صورت خلاقانه در سطح کتابخانه برنامه ریزی و در حال برگزاری است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان همدان، میلاد امنیان؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نهاوند، در سخنرانی نماز جمعه نهاوند، ضمن گرامیداشت، ایام "کتاب،کتابخوانی و کتابدار"  به تبیین برنامه‌ها بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب شهرستان نهاوند پرداخت و اظهار داشت: مجموعه کتابخانه‌های شهرستان نهاوند افتخار میزبانی همشهریان کتاب‌خوان و فرهنگ دوست شهرستانی را داراست که از دیر باز تا امروز مهد عالمان و فرزانگان بسیاری بوده و هست.
وی افزود:  امیدواریم با برگزاری برنامه‌های متنوع، در این هفته، حال خوش خواندن را در میان کتابخانه‌ها و به نوعی شهرستان نهاوند طنین انداز کنیم و از سویی زمینه حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان را در محیط کتابخانه‌ها فراهم کنیم.
وی با اشاره به طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی 24 و 26 آبان، نمازگزاران و اهالی کتاب را به حضور و عضویت در کتابخانه‌های شهرستان نهاوند دعوت کرد.
میلاد امینیان در ادامه به نقش و جایگاه کتابدار در کتابخانه‌ها اشاره و بیان کرد:  کتابداران و کتابخانه‌های عمومی به عنوان مشاورینی امین در طول سال و به ویژه هفته کتاب با تمام تلاش و توان در حال برپایی و برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و کتابخوانی برای اعضا کتابخانه‌ها هستند که جای تقدیر و قدردانی دارد .
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند ،در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه انجمن‌های خیریه به ویژه انجمن خیرین کتابخانه ساز، تصریح کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار ویژه شهرستان و نیز وجود مردمانی خیر و نیک‌اندیش ، از تمام واقفین و خیرین شهرستان برای ایجاد وقوفات فرهنگی با هدف ساخت ،تجهیز، تعمیر کتابخانه‌ها دعوت می کنیم که با عضویت در این انجمن، باعث رونق هرچه بیشتر کتابخانه‌ها و توسعه شاخص‌های نرم افزاری و سخت افزاری کتابخانه‌ها شوند.
امینیان در ادامه با اشاره به اینکه  امسال با هدف جذاب سازی هرچه بیشتر برنامه‌ها، طرح های مختلف و متنوعی به صورت خلاقانه در سطح کتابخانه برنامه ریزی و در حال اجرا  است، گفت: از جمله این برنامه‌ها میتوان به دیدار با یار مهربان در شهر سرابها، واگذاری مسئولیت کتابداری به اعضای کودک به صورت نمادین، دومینوی کتاب و ... اشاره نمود .
حجت الاسلام والمسلمین مغیثی، امام جمعه شهرستان نهاوند در خطبه‌های نماز جمعه،  با اشاره به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه بیان کرد: به منظور ترویج سنت نیکوی مطالعه و کتابخوانی بهتر است در عیادات از بیماران و مراسمات مختلف به جای تهیه هدایای مختلف، کتاب اهدا شود تا بدین وسیله این سنت به امری رایج در جامعه تبدیل شود.
امام جمعه نهاوند همچنین با اشاره به نسبت علامه طباطبایی با شهید قدوسی دادستان انقلاب اسلامی، از شخصیت‌های برجسته شهرستان نهاوند ، اظهار داشت: افتخار شهرستان نهاوند این است که شهید بزرگوار آیت الله قدوسی داماد خانواده علامه گرانقدر طباطبایی است.
در پایان سخنرانی نیز با حضور امام جمعه و رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان نهاوند از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی تجلیل شد .
 
تعداد بازديد اين صفحه: 216